Wiadomości z Tych

Od czego zacząć sprzątanie mieszkania po zgonie w Tychach?

  • Dodano: 2022-12-13 10:00

Zgon w mieszkaniu to przykra sprawa, tym bardziej, gdy umiera ktoś z bliskiego otoczenia. Coraz więcej osób doświadcza w swoim życiu szoku związanego z odkryciem ciała, ponieważ spora część społeczeństwa, w tym osób starszych żyje samotnie. Wchodzisz do mieszkania i zastajesz zwłoki na podłodze.

To prawdziwy szok, jednak nie należy popadać w rozpacz i dotykać ciała czy zakładać ubrań po zmarłym. W pierwszej kolejności powinieneś wezwać lekarza i powiadomić zakład pogrzebowy. Czeka Cię sporo formalności do załatwienia, dlatego sprzątanie po zmarłych w Tychach najlepiej powierzyć profesjonalistom.

Sprzątanie po zgonach najlepiej zacząć od razu po wyniesieniu martwego ciała z mieszkania. Oczywiście pierwszym krokiem, który zaproponują nam specjaliści, będzie dezynfekcja mieszkania z trujących patogenów np. jadów trupich. Można to zrobić za pomocą środków bakteriobójczych, które wyeliminują wszystkie chorobotwórcze zagrożenia.

Po pierwsze, warto zidentyfikować zagrożenia - usuń patogeny

W pierwszej fazie sprzątania najważniejsze jest zidentyfikowanie obszaru, gdzie mamy sofę we krwi, czy dywan w płynach ustrojowych zmarłej osoby. Dezynfekcja skażonych powierzchni, a także usunięcie groźnych drobnoustrojów z powietrza to sprawa priorytetowa.

Utylizacja przedmiotów skażonych biologicznie

Oczywiście kolejnym krokiem będzie wyniesienie wszystkich skażonych przedmiotów, o których wspomniano powyżej, a także starych mebli i przekazanie ich do utylizacji. Sprzątanie po zgonie obejmuje opróżnianie mieszkań, ponieważ na skażonych przedmiotach bytują patogeny i groźne drobnoustroje.

Neutralizacja płynów ustrojowych po śmierci

Technicy sprzątania miejsc śmierci usuwają płyny ustrojowe, korzystając z atestowanych środków chemicznych do usuwania śladów krwi. Dokładne czyszczenie śladów biologicznych ma spore znaczenie dla powodzenia całego procesu dezynfekcji funeralnej. Na sam koniec wielu fachowców z branży usług DDD decyduje się na zamgławianie suchą mgłą z nadtlenkiem wodoru.

Co wydziela ciało po śmierci?

W kontekście tego wszystkiego warto dodać, iż odkażanie suchą mgiełką ze środkiem biobójczym dodatkowo pozwala zneutralizować wszelkie nieprzyjemne zapachy. Putrescyna i kadaweryna to dobrze znane lekarzom pierwszego kontaktu jady trupie. Ciało człowieka już kilka godzin po śmierci wydziela liczne trujące związki chemiczne, co jest przyczyną pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu w mieszkaniu, lub na klatce schodowej.

Mieszkanie po zwłokach wypełnia się groźnymi bakteriami, trującym gazem i wirusami. Skutkiem tego jest nieprzyjemny trupi zapach unoszący się we wszystkich pomieszczeniach. Nie ma żadnych wątpliwości, że sprzątanie mieszkania po zmarłym to trudne zadanie, a w dodatku również zagrożenie dla zdrowia i życia. Kontakt z trupim jadem może skutkować poważnym zatruciem układu pokarmowego, krwionośnego, a także dróg oddechowych, co bez podjęcia odpowiedniego leczenia może nawet zagrażać życiu.

Specjalistyczna firma sprzątająca - jak nie dać się nabrać oszustom?

Sprzątanie po zmarłych na własną rękę to ryzykowne postępowanie, jednak powierzenie tego zadania pseudo specjalistom może okazać się jeszcze gorszym wyborem. Wprowadzisz się do mieszkania, będąc pewnym, że jest czyste i bezpieczne, a na podłogach wciąż będą niedomyte ślady krwi stanowiące źródło patogenów. Do najczęściej popełnianych błędów przez firmy sprzątające po zgonach należą:

  • otwieranie okien w celu eliminacji nieprzyjemnego zapachu;

  • dezynfekcja środkiem bez atestu;

  • odkażanie środkiem biobójczym o źle dobranych proporcjach;

  • ozonowanie mieszkania, bez pomiaru stężenia ozonu;

  • wyrzucanie rzeczy skażonych krwią do osiedlowych wiat śmietnikowych;

  • brak umowy na zlecone usługi;

  • brak dyskrecji w działaniach;

  • fuszerka w trakcie pracy - pozostawienie śladów krwi na podłodze lub w innym miejscu;

  • brak faktury lub paragonu może świadczyć o tym, iż zamówiliśmy usługę od firmy, która działa w szarej strefie.

Sprzątanie po zgonach i dezynfekcja patogenów bez tajemnic

Jeśli przeżyłeś w swoim życiu śmierć bliskiej osoby w domu, z własnego doświadczenia wiesz, jak nieprzyjemny zapach unosi się w powietrzu i ile płynów ustrojowych leży na podłodze. Skuteczne pozbycie się tych problemów - a co najważniejsze - zagrożenia biologicznego z mieszkań po zmarłych, konieczna jest skuteczna dezynfekcja po zgonie.

Sprzątanie mieszkań po zgonach obejmuje dokładne odkażanie miejsc śmierci przy pomocy profesjonalnych środków biobójczych z atestem. Najpierw czyszczenie śladów krwi środkiem biobójczym, a następnie dezynfekcja pomieszczenia przez ozonowanie i zamgławianie. To ważne, by czynności zostały przeprowadzone we właściwej kolejności z użyciem skutecznych technologii odkażania.

Dezodoryzacja jako sposób na nieprzyjemny trupi zapach

Zastanawiasz się, od czego zacząć zmiany w mieszkaniu po zmarłym? Nie możesz znieść smrodu po zwłokach? Przede wszystkim nie otwieraj okien, tylko zleć usługi dezodoryzacji pomieszczenia po stanie rozkładu zwłok. To działania mające na celu całkowite wyeliminowanie niechcianych zapachów w tym zapachu po zwłokach w domu.

Zwykle jest to ostatni etap, kiedy zostanie przeprowadzone czyszczenie krwi z podłóg i dezynfekcja mieszkania. Najczęściej technicy sprzątania miejsc po zgonach realizują ją przy pomocy przemysłowych generatorów ozonu o mocy dostosowanej do skali problemu.

Sprzątanie mieszkań po zgonach Tychy - postaw na profesjonalistów

Już od kilku lat firmy sprzątające po zgonach w mieście Tychy rosną jak grzyby po deszczu. Wielu przedsiębiorców umieszcza ogłoszenie w sieci Internet, na forach internetowych, a po realizacji usługi znika bezpowrotnie. Od czego zacząć zmiany w poszukiwaniu firmy sprzątającej na wysokim poziomie świadczonych usług?

Profesjonalne sprzątanie po zgonach na terenie całego kraju oferuje firma Kastelnik. Technicy dobrze wiedzą, że każdy przypadek sprzątania jest inny, dlatego dobierają techniki działania i środki dezynfekcji do każdej sytuacji zgonu, oferując rozwiązanie na każdy problem. Swoją sprawę zgłosisz przez 24/7, kontaktując się przez stronę internetową, telefon albo email.

Dla wszystkich klientów firma Kastelnik oferuje bezpłatną wycenę swoich usług. Wysprzątanie mieszkanie po zmarłym to gwarancja czystości i bezpieczeństwa, dlatego postaw na specjalistów w branży DDD i zleć sprzątanie mieszkań firmie Kastelnik.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.