Wiadomości z Tych

Najlepszy prezent dla 7-latka - z czego najbardziej ucieszy się dziecko

  • Dodano: 2023-10-04 12:30

Zakup prezentów często może okazać się prawdziwą udręką. Co kupić, gdzie i za ile? To główne pytania, przed którymi stajemy w momencie wyboru upominków. Przyjrzyjmy się zagadnieniu, jakim jest prezent dla 7-latka. Jak wyglądają trendy na rynku? Z czego dziś najbardziej cieszą się dzieci? Oto kilka propozycji.

Gry edukacyjne, a może planszówki?

Od lat ogromną popularnością wśród dzieciaków cieszą się różnego rodzaju gry planszowe. W odróżnieniu od tak popularnych obecnie gier komputerowych planszówki uczą strategicznego myślenia, a przede wszystkim aktywizują umysł do działania. Ciekawą propozycją mogą być również szachy. Dziś niewiele osób potrafi prawidłowo poruszać się po szachownicy. Regularny trening w dzieciństwie z pewnością może zainteresować 7-latka i wciągnąć w szachy na wiele, wiele lat.

Klocki LEGO to doskonały prezent na każdą okazję

Uniwersalnym wyborem mogą okazać się klocki LEGO. Mnogość zestawów, które możemy znaleźć na rynku, sprawia, że z pewnością znajdziemy wśród nich ciekawe zabawki dla 7-latka. Dla młodocianych w tym wieku odpowiednie wydają się klocki z serii City, Friends, czy Technic. LEGO może jednocześnie być sposobem na wspólne spędzanie czasu. Budowanie z klocków w towarzystwie rodzica, czy innego członka z rodziny może znacząco ocieplić relację pomiędzy dorosłym i dzieckiem.

Dobra książka – propozycja dla miłośników bajkowego świata

Ciekawym prezentem może być także interesująca książka z wyjątkową, wciągającą fabułą. Dla 7-latka odpowiednim wyborem będzie zapewne młodzieżowa przygodówka, pełna wydarzeń i nagłych zwrotów akcji. Warto w tej kwestii zasięgnąć języka u specjalistów, na przykład w księgarni lub wśród zaawansowanych miłośników czytelnictwa. Z pewnością dostaniemy wyczerpującą odpowiedź na temat najbardziej popularnych i cenionych tytułów.

Rower lub hulajnoga, czyli własny środek transportu

Jeżeli dysponujemy większym budżetem, warto zastanowić się nad zakupem roweru lub hulajnogi, być może nawet elektrycznej. Młodzi ludzie z pewnością docenią własny środek transportu, którym w przyszłości będą mogli dojeżdżać do szkoły, czy wykorzystywać je do codziennej rekreacji. Takie rozwiązanie może być szczególnie celne w przypadku najbardziej dojrzałe dzieci. Dla nich zabawki często nie są już niczym atrakcyjnym, a zamiast nich preferują jakiś interesujący gadżet, czy własne "dwa kółka".

Najlepszy prezent dla 7-latka - podsumowanie

Wybierając prezent dla 7-letniego dziecka, warto zasięgnąć języka w kwestii zainteresowań, jakie cechują młodego człowieka. Na tej podstawie o wiele łatwiej będzie wybrać odpowiedni upominek, który sprawi radość, zamiast po chwili trafić w przysłowiowy kąt. Powyższe propozycje to jedynie lista przedmiotów, które często wybierane są na prezent dla dzieciaków. Należy jednak pamiętać, że każdy człowiek posiada inne zainteresowania, dlatego uniwersalny upominek nie zawsze musi okazać się trafnym wyborem!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.