Wiadomości z Tych

Na co zwrócić uwagę wybierając bank dla siebie?

 • Dodano: 2024-06-27 19:00

Masz przed sobą wybór banku? W poniższym wpisie znajdziesz szereg informacji m.in. na co zwrócić uwagę wybierając bank, jak znaleźć oddziały i właściwy adres banku oraz zostanie przedstawiony jeden z nich, czyli Alior Bank. 

Na co zwrócić uwagę wybierając bank?

Decydując się na wybór danego banku warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich są koszty prowadzenia rachunku. Warto popatrzeć z jakimi kwotami miesięcznie wiąże się posiadanie konta oraz koszt transakcji w kraju oraz za granicą. W dużej liczbie banków można uniknąć opłat przy spełnieniu określonych warunków. Zależne są one od polityki danej instytucji. Przykładowo mogą to być: comiesięczna wpłata na minimalną wymaganą kwotę lub wykonanie określonej liczby przelewów (najczęściej kilka). 

Kolejną kwestią jest adres, w jakim znajdują się oddziały danego banku. Warto wybrać takie blisko naszego adresu zamieszkania. Niezwykle ważne są nie tylko oddziały, ale i bankomaty. Po pierwsze dostępność bankomatów a po drugie, aby można darmowo wypłacać środki z bankomatów z wszystkich sieci lub też nawet konkurencyjnych banków nie patrząc na oddziały. Warto zapoznać się z regulaminem, ponieważ niektóre z instytucji znajdują różne sposoby, aby pobrać opłaty pomimo pozornej gwarancji ich braku.

Następna kwestia to w erze, gdy każdy ma telefon i dostęp do internetu ważna jest aplikacja mobilna banku. Przykładowo w aplikacji alior banku można w łatwy sposób załatwić najczęściej występujące problemy klientów oraz uzyskać kontakt z konsultantem. Wtedy też sprawdzi się telefon - infolinia, która pomoże szybko rozwiązać problem.

Dla osób, które zwłaszcza dużo podróżują sprawdzi się usługa wielowalutowa. Jest to zwłaszcza przydatne podczas wyjazdów za granicę lub przy częstych zakupach w zagranicznych sklepach. Karta wielowalutowa daje możliwośc posiadania kilku rachunków w różnych walutach w ramach jednego konta. Ciekawa opcja to także szybka wymiana walut w kantorze banku z poziomu systemu transakcyjnego, albo aplikacji mobilnej. 

Dla niektórych istotne będą limity w danym banku, czyli ile pieniędzy możemy jednorazowo wypłacić. W przypadku, kiedy myślisz, że będziesz prowadzić większe transakcje, warto sprawdzić, czy dane konto nie ma domyślnie ustawionych limitów, których nie można łatwo zmienić np. bez wizyty w banku. 

Jeżeli ktoś chce dodatkowo inwestować warto, aby wybrał taki rachunek bankowy, z poziomu którego osoba będzie mogła korzystać z różnych opcji inwestowania pieniędzy. Przykładowo może to być uruchomienie rachunku maklerskiego, albo łatwe inwestowanie w niskokosztowe fundusze ETF.

Oddziały banków - jak znaleźć najbliższy adres placówki?

Aby znaleźć oddziały banków, warto wpisać swój adres i znaleźć banki w okolicy. Aby załatwić daną sprawę warto sprawdzić, czy oddziały mają możliwość pełnej obsługi i pomogą rozwiązać wszystkie problemy. Niektóre oddziały to wyłącznie punkty bankomatów, czynne najczęściej 24h/7 dni w tygodniu.

A oddziały, jakich banków znajdziecie w Tychach?

 • Alior Bank
 • Bank BNP Paribas 
 • Bank Millennium 
 • Bank Pekao S.A.
 • Bank Pocztowy
 • Credit Agricole
 • ING Bank Śląski
 • mBank
 • PKO BP
 • Santander Bank Polska
 • Santander Consumer Bank
 • Velo Bank (dawniej był to Getin Bank)

Gdzie znaleźć oddziały Alior Bank?

Co ważne oddziały Alior Bank można łatwo znaleźć na stronie. Wystarczy wybrać miasto, które nas interesuje. Otrzymamy takie informacje, jak godziny otwarcia, telefon kontaktowy do danego oddziału, jak również usługi, które oferuje. Jeżeli ma się wyłącznie kilka pytań warto zadzwonić pod wskazany telefon i dopytać o szczegóły. 

Na co zwracacie uwagę wybierając bank dla siebie lub swoich bliskich? 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.