Wiadomości z Tych

Kredyt? Zaciągnij go online!

  • Dodano: 2018-05-08 07:00, aktualizacja: 2018-05-08 07:07

Bankowość internetowa staje się coraz bardziej powszechna. Dzięki niej możemy płacić rachunki przez Internet, uzyskać dostęp do rejestru transakcji, a nawet zaciągnąć kredyt gotówkowy. Dzięki wygodzie, jaką zapewnia zarządzanie finansami przez Internet, bankowość internetowa jest świetną opcją i większość banków ją oferuje. Czy jednak kredyt zaciągnięty w ten sposób faktycznie różni się czymś od kredytu, o który ubiegamy się osobiście w placówce? Okazuje się, że tak.

Szybko i łatwo

Najnowsza generacja pożyczkodawców, oferując opcję bankowości online, koncentruje się na ułatwianiu pożyczania. Składając wniosek o kredyt gotówkowy online, możemy być pewni, że cały proces będzie maksymalnie uproszczony, a decyzja co do przyznania lub odmowy kredytu – niemal natychmiastowa. Tradycyjne kredyty mogą wymagać wypełnienia kilku różnych formularzy i rzadko udzielane są w tak ekspresowym trybie.

Lepsze stawki

Tak jak często sieci sklepów – czy to spożywczych, kosmetycznych czy odzieżowych – oferują specjalne promocje dostępne tylko dla kupujących przez Internet, tak również banki i inne instytucje finansowe mogą oferować lepsze warunki dla kredytów gotówkowych online. Zdarza się, że kredyty dostępne online są inaczej oprocentowane niż te tradycyjne lub warunki, na jakich są przyznawane, mogą być bardziej atrakcyjne.  Zanim więc zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu w placówce, wejdźmy na jej stronę internetową i sprawdźmy, czy bank nie oferuje lepszej opcji przez Internet.   

Mniejsze wymagania

Niektóre instytucje finansowe oferujące kredyty gotówkowe online są dużo łaskawsze w przyznawaniu kredytów niż tradycyjne, wielooddziałowe banki. Jeśli więc w ostatnich czasach przeżyliśmy ciężkie chwile albo mamy niezbyt dobrą historię kredytową, uzyskanie kredytu drogą tradycyjną może być dla nas dużo trudniejsze niż uzyskanie kredytu gotówkowego online. Niektóre instytucje, zamiast przeprowadzać szczegółową kontrolę kredytową, mogą wymagać od nas jedynie wykazu opłaconych rachunków za media z ostatnich kilku miesięcy.

 Pożyczki niezabezpieczone

Większość kredytów gotówkowych online jest niezabezpieczona, co oznacza, że ​​nie musimy w ramach zabezpieczenia zastawiać na przykład samochodu, żeby uzyskać zgodę na kredyt. Nawet jeśli nie uda nam się spłacić zaciągniętego przez nas kredytu, nasza ocena kredytowa z pewnością spadnie, ale żadna nasza własność nie zostanie przez pożyczkodawcę przejęta. Dzięki będziemy mogli spać dużo spokojniej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.