Wiadomości z Tych

Jakie komiksy warto znać? Podpowiadamy

  • Dodano: 2023-05-05 11:15

Świat komiksów zawojował świat. Obrazkowe historie, które w XX wieku zaczęły zyskiwać na popularności, obecnie dołączyły do popkultury i stały się jednym z ważniejszych aspektów nurtu narracyjnego i społecznego. Z bohaterami tych tekstowo - rysunkowych historii możesz spotkać się nie tylko w filmach, serialach telewizyjnych, na zlotach, czy nawet w grach, ale i klasycznie - w komiksach. Po jakie warto sięgnąć, wracając tym samym z sentymentem do korzeni?

Które komiksy to klasyki, obok których nie można przejść obojętnie?

Z pewnością do kultowych komiksów zaliczyć można Kajko i Kokosz, czy Tytus, Tomek i Atomek. Wśród tych mocno rozchwytywanych znajduje się również Asterix wydawany seriami. Każdy tom to konkretna historia ozdobiona bogatymi, malowniczymi ilustracjami, z których każdy czytelnik od razu jest w stanie odczytać nie tylko kontekst opowieści, ale również emocje poszczególnych bohaterów i utożsamić się z nimi.

Do klasyków zalicza się także Miasto Grzechu, czyli komiksy, których twórcą był mistrz amerykański Frank Miller. Cała seria nawiązująca do wątków o nieco mrocznym zabarwieniu od początku stała się rozchwytywanym kąskiem na temat męskiego świata, w którym liczą się wewnętrznie ustalone zasady. Sensacja i trzymanie w napięciu sprawiło, że niejednokrotnie twórca serii był za nią doceniany i nagradzany.

Kolejna propozycja, tym razem polska, to Wilq Superbohater. Cieszy się dużą popularnością i wieloletnią historią wydawniczą, a co więcej - wciąż można kupić kolejne wydania tego komiksu. Pełno w nim wulgaryzmów i satyry, gdzie w nieco przejaskrawiony sposób przedstawione są bolączki obecnego świata i ludzi.

Komiksy japońskie, po które warto sięgnąć

Ciekawą propozycją dla miłośników komiksów będą również te w wydaniu japońskim, znane przede wszystkim jako manga. Wśród nich warto zapoznać się z historią pt. Rycerze Sidonni, w której to fabuła ma duży związek z sci-fi.

Oczywiście nie może też zabraknąć jednego z najpopularniejszych komiksów, jakim jest Dragon Ball. To w głównej mierze opowieść o młodym wojowniku, który na swojej drodze spotyka zarówno przyjaciół, jak i wrogów. Historię tej postaci znają i mali, i duzi.

Ostatnią propozycją, która może cię zaintrygować, jest manga o nieco postapokaliptycznym klimacie, w której nie brakuje mrożących krew w żyłach zwrotów akcji. Historia bohatera o imieniu Eren podbiła serca wielu fascynatów komiksów, dzięki czemu stała się także inspiracją do stworzenia gry komputerowej i filmowej ekranizacji.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.