Wiadomości z Tych

Jak zorganizować wydarzenie w plenerze?

  • Dodano: 2022-11-16 08:15, aktualizacja: 2022-11-16 08:21

Chyba każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się brać udział w imprezie plenerowej: koncercie, pikniku rodzinnym, imprezie sportowej, targach motoryzacyjnych czy innym ciekawym wydarzeniu. Eventy tego typu mogą mieć różne formy, lecz łączy je jedno: impreza odbywa się na świeżym powietrzu. Wydarzenia plenerowe to ogromne przedsięwzięcia, które poprzedzają długie tygodnie, a nawet miesiące planowania. Przygotowanie eventu na dużej i otwartej przestrzeni wymaga ogromnego nakładu pracy zarówno jeśli chodzi o kwestie techniczne, jak i formalne. O czym trzeba pamiętać, organizując event pod gołym niebem? Ten artykuł daje odpowiedź na to pytanie.

Imprezy plenerowe – dlaczego są tak wyjątkowe?

Imprezy w plenerze w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością. Największą zaletą takich wydarzeń jest bliskość natury i wyjątkowo inspirujące otoczenie. Otwarta przestrzeń daje organizatorom niezwykle szerokie pole do popisu. Podczas imprezy pod gołym niebem można zorganizować takie atrakcje, o które w innych okolicznościach byłoby trudno. Eventy na świeżym powietrzu najczęściej kojarzą się z latem i zabawą. Uczestnicy traktują je jako bardzo przyjemną formę odpoczynku i znakomitą okazję, by odetchnąć. Wartością dodaną imprez plenerowych jest kontakt interpersonalny, wspólne emocje i doświadczanie chwili. W plenerze coraz częściej organizowane są też eventy firmowe: konferencje, integracje zespołowe, premiery nowych produktów, a nawet gale i jubileusze.

Od czego zacząć organizację imprezy w plenerze?

Do zrealizowania eventu na świeżym powietrzu należy się odpowiednio przygotować: nie tylko planując cały przebieg i dostarczając atrakcje, lecz także wypełniając wszelkie niezbędne formalności przed rozpoczęciem imprezy. Jeśli planujemy duże wydarzenie, musimy na samym początku przewidzieć ilość uczestników i sporządzić według niej odpowiednią dokumentację dotyczącą bezpieczeństwa. W przypadku organizacji eventów określanych jako imprezy masowe organizator musi uzyskać stosowne zezwolenie oraz opinie służb dotyczące zabezpieczeń. W celu przeprowadzenia takiej imprezy należy złożyć wniosek o wydanie zezwolenia do odpowiednich organów nie później niż na 30 dni przed planowanym terminem rozpoczęcia. Nie zawsze jednak wiemy, co dokładnie należy zrobić i jakie parametry uwzględnić, aby zorganizować wydarzenie pod gołym niebem. Z pomocą przychodzi wówczas firma eventowa. Profesjonalne firmy obsługujące eventy współtworzą wyjątkowe wydarzenia, współpracując z organizatorami każdego rodzaju imprez. Nie da się ukryć, że kompleksowa organizacja imprezy plenerowej nie jest prosta. Takie przedsięwzięcie wymaga kreatywnego, nieszablonowego podejścia. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług renomowanych firm, działających na rynku od wielu lat. Mają one ogromną wiedzę i doświadczenie, które umożliwiają im bezpieczne przygotowanie oraz zrealizowanie całego eventu.

Organizacja imprezy plenerowej od strony technicznej

Udana impreza to taka, która jest dopięta na ostatni guzik. Jeśli planujemy zorganizować event pod gołym niebem, musimy pamiętać o odpowiednim nagłośnieniu i oświetleniu. Fachowym przygotowaniem tych elementów potrafi zająć się dobra firma eventowa. Dysponuje ona profesjonalnym sprzętem, który umożliwia przeprowadzenie niezapomnianego i wyjątkowego wydarzenia. Nieodzownym elementem koncertu czy festiwalu są multimedia oraz ekrany LED. Wynajem znakomitego sprzętu audio, oświetlenia oraz wyposażenia scenicznego na imprezy, koncerty i konferencje wraz z obsługą i transportem zapewniają firmy zajmujące się obsługą eventów. Zasoby, jakimi one dysponują, pozwalają kompleksowo obsłużyć każdy rodzaj wydarzenia: od małych imprez firmowych, po ogromne festiwale muzyczne. Wypożyczalnie sprzętu działają szybko i sprawnie. Powierzenie zlecenia profesjonalistom jest gwarancją tego, że przez cały czas będziemy mieć do dyspozycji sztab doświadczonych specjalistów od wszelkiego rodzaju wydarzeń artystycznych, muzycznych i rozrywkowych.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.