Wiadomości z Tych

Jak taniej kupić obuwie dobrej jakości?

  • Dodano: 2019-09-23 12:15

Kupując nową parę obuwia pragniemy, by zakup był udany, by buty służyły nam jak najdłużej, a jednocześnie nie chcemy za buty przepłacić. Jak więc kupować buty, by niepotrzebnie nie stracić swoich pieniędzy?

Promocje i rabaty

Warto korzystać z promocji i rabatów. Czasami trzeba kupić dwie pary butów lub kupić buty za określoną, konkretną sumę, by uzyskać zniżkę na zakupy. Wiele sklepów oferuje swoim klientom karty stałego klienta. Posiadacze takich kart mogą skorzystać z upustów na produkty oferowane w danym sklepie.

Sklepy przy siedzibie producenta

Taniej można nabyć obuwie w sklepach umiejscowionych tuż przy siedzibie producenta, który oszczędza na kosztach dowozu towaru do innych sklepów, a to daje od kilku do kilkudziesięciu złotych zniżki.

Wyprzedaże posezonowe

Jeżeli zależy nam na tańszych zakupach, kupujmy obuwie poza sezonem. Na wyprzedażach posezonowych można skorzystać z rabatów sięgających nawet 70%.

Sklepy internetowe

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się zakupy przez Internet. Jednak zakup obuwia przez Internet wbrew pozorom wcale nie jest łatwym zadaniem. Sklepów internetowych w sieci jest mnóstwo. Jedne z nich są częściej, inne rzadziej odwiedzane. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z zakupami w sieci często mają problem z wyborem odpowiedniego sklepu.

Do zakupów online trzeba podchodzić ostrożnie. Warto poradzić się znajomych lub poczytać opinie o sklepach. Trzeba się upewnić, czy sklep rzeczywiście istnieje, czy nie będzie to zwykłe wyłudzenie pieniędzy, które stracimy bezpowrotnie.

Dużym problemem jest też utrafienie we właściwy rozmiar obuwia, ale w razie czego buty zawsze można oddać lub wymienić. Oczywiście zakupy w sklepach internetowych są o wiele tańsze, niż zakupy w sklepach stacjonarnych. Przy zakupach za określoną kwotę przesyłkę można otrzymać gratis.

Tanie buty nie zawsze są tanie

Tanie buty w rzeczywistości nie zawsze okazują się ”tanie”. Często zdarza się, że przepłacamy za materiały, z których buty są wykonane. Wielu z nas kupuje buty na targach, u przypadkowych sprzedawców, którzy handlują podróbkami. Takie buty nie kosztują wiele, ale zazwyczaj są wykonane z materiałów kiepskiej jakości.

 

Nie liczmy też na to, że będą wygodne i że będą służyły nam przez kilka sezonów. Mogą nie przetrwać nawet jednego sezonu. Obuwie zakupione w sklepach obuwniczych można zareklamować, co nie jest możliwe w przypadku obuwia zakupionego na straganach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.