Wiadomości z Tych

Fotowoltaika - co warto wiedzieć o tej technologii?

  • Dodano: 2019-12-23 14:15

W dobie rosnących rachunków za energię elektryczną warto poszukać alternatyw, jakie daje nam natura. Takimi rozwiązaniami są właśnie odnawialne źródła energii. Fotowoltaika to inwestycja, która odciąży Twój budżet i zapewni stabilizację.

Energia słoneczna – jak możemy ją wykorzystać?

Odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej popularne na świecie. Nie dziwi więc fakt, że ich udział w światowej produkcji energii elektrycznej nieustannie rośnie. Obecnie szacuje się, że OZE pokrywa ponad dwadzieścia procent zapotrzebowania ludzkości w prąd. Najszybszy wzrost możemy odnotować w przypadku wykorzystywania energii słonecznej. Fotowoltaika to rozwiązanie, które sprawdzi się praktycznie w każdym gospodarstwie domowym. System ten działa bowiem całym rokiem, zarówno w słoneczne, jak i pochmurne zimowe dni. Montaż takiej instalacji wiąże się ze znacznym wydatkiem. Na szczęście dużą część tej kwoty możemy odzyskać dzięki rozmaitym dofinansowaniom z unijnych funduszy. Warto więc rozważyć taką inwestycję, która generuje ogromne korzyści.

Fotowoltaika – co musimy wiedzieć?

Termin ten oznacza przede wszystkim dziedzinę nauki, która zajmuje się przetwarzaniem energii słonecznej w prąd elektryczny. Dzięki dorobkowi fotowoltaiki udało się się stworzyć instalację, która skutecznie przechwytuje promienie słoneczne i zamienia ja w prąd. Taki system składa się z bardzo wielu elementów. Najbardziej rozpoznawalnym są oczywiście panele fotowoltaiczne, które możemy spotkać na dachach domów lub w ogrodach. Fotowoltaika jest w stanie zapewnić ilość prądu odpowiadającą rocznemu zapotrzebowaniu danego gospodarstwa. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat http://ozetechnologia.pl/94/fotowoltaika. Musi ona mieć odpowiednią moc, na którą składa się konkretna liczba paneli słonecznych. Moduły te zamieniają promienie słońca w prąd stały. Aby mógł on być wykorzystywany w domu, musi zostać zamieniony w prąd zmienny. Za to odpowiada inwerter, czyli falownik sieciowy. Poza tym w skład systemu wchodzi szereg innych elementów. Mamy tu na myśli różnego rodzaju przewody, bezpieczniki, czy konektory szeregowe.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.