Wiadomości z Tych

Fizjoterapia - co daje i dlaczego jest tak ważnym elementem powrotu do sprawności?

  • Dodano: 2019-09-13 12:00, aktualizacja: 2019-11-21 16:14

8 września obchodziliśmy Światowy Dzień Fizjoterapii. Ten dzień przypomniał o tym, jak istotna jest ona w leczeniu pacjentów i przywracaniu im pełni sprawności. Co daje fizjoterapia, w jaki sposób wspiera proces powrotu do zdrowia i dlaczego warto uczestniczyć w tego typu zajęciach? O tym w poniższym artykule.

Fizjoterapia – nieocenione wsparcie osób starszych, sportowców z kontuzjami i kobiet ciężarnych

Fizjoterapeuci skupiają się na ćwiczeniach, które mają za zadanie poradzić sobie z przewlekłym bólem, trapiącym pacjentów w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. Zwłaszcza ból dolnego odcinka kręgosłupa dostarcza wiele dyskomfortu osobom odczuwającym go niemal codziennie. Z pomocą przychodzą doświadczeni fizjoterapeuci, którzy dzięki odpowiednio dobranej terapii przynoszą ulgę w tym problemie zdrowotnym. Jeżeli jesteś pacjentem cierpiącym na silne bóle i interesuje Cię rehabilitacja w Tychach, to polecamy stronę sprawdzonyfizjoterapeuta.pl. Dysponują oni wieloma ośrodkami, które służą pomocą.

Co jest celem fizjoterapeuty?

Specjalista zajmujący się leczeniem ruchem ma za zadanie przeprowadzenie zabiegów fizykoterapeutycznych – po konsultacji z lekarzem – oraz zadbanie o bezpieczeństwo pacjenta w czasie ich wykonywania. Fizjoterapeuta powinien kochać ludzi, potrafić z nimi rozmawiać i motywować ich do zaangażowania się w proces leczenia. Nierzadko ma do czynienia z osobami po wypadkach, które na skutek nieszczęśliwych zdarzeń muszą dochodzić do sprawności, nauczyć się poruszać na wózku inwalidzkim i pogodzić się z utratą części niezależności. To trudny zawód, który jednak podjęty świadomie daje ogrom satysfakcji płynącej z realnej pomocy ludziom w ich codziennym funkcjonowaniu.

Komu może pomóc fizjoterapeuta?

Fizjoterapia świetnie sprawdza się w przypadku osób:

  • zestresowanych – wzmożone napięcie mięśniowe można zlikwidować, stosując masaż leczniczy, który rozluźnia nadmiernie napięte tkanki;
  • sportowców po przebytych kontuzjach – fizjoterapia zwalcza stany zapalne i stany bólowe;
  • osób starszych i po zabiegach chirurgicznych – leczenie ruchem umożliwia zapobieganie bólom zwyrodnieniowym.

Wraz z rozwojem społeczeństwa, wzrostem wiedzy i świadomości na temat chorób, będących u podłoża siedzącego trybu życia, coraz więcej osób zaczyna dbać o swoje zdrowie. Szczególnie osoby, które cierpią na uporczywe bóle lub wyczynowo uprawiają sport i są narażone na kontuzje, powinny mieć stały kontakt z fizjoterapeutą, aby móc liczyć na specjalistyczną pomoc w razie takiej potrzeby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.