Wiadomości z Tych

Egzaminy do Policji 2020 - jak wyglądają wymagania?

  • Dodano: 2020-04-20 09:30

Rekrutacja do Policji zazwyczaj odbywa się kilka razy do roku w największych polskich miastach. Wszędzie przeprowadzany jest na jednakowych zasadach i kandydaci podchodzący do egzaminu mają jednakowe szanse. Testy do Policji dzielą się na cztery punktowane etapy, które zaważą na wynikach rekrutacji.

Każdy kandydat powinien się solidnie przygotować, gdyż egzaminy są wymagającym wyzwaniem dla wszystkich chętnych do dołączenia w szeregi Policji. W dzisiejszym artykule przybliżymy to jak wyglądają testy w trakcie rekrutacji do Policji.

Praca w Policji? Szykuj się na wyzwanie!

Większość kandydatów może nie zdawać sobie sprawy z tego jak wyglądają codzienne obowiązki policjanta. Oprócz wielkiej odpowiedzialności na policjantach ciąży duże obciążenie psychiczne związane z wykonywaniem zawodu.

Każdy nowy  rekrut spotka się na jednym z etapów kariery z sytuacjami, które odbijają się piętnem na psychice każdego człowieka. Zanim przystąpicie do egzaminu musicie solidnie zastanowić się czy podołacie tej pracy i jej codziennym wyzwaniom.

Jak wyglądają testy do Policji?

Przed przystąpieniem do egzaminów musicie się przygotować, gdyż nie należą one do najprostszych. Co najmniej na kilka miesięcy przed egzaminami trzeba zacząć przygotowania aby nie obawiać się nie zaliczenia poszczególnych etapów.

Testy do Policji dzielą się na następujące etapy:

  1. Test Sprawności Fizycznej

Pierwszym etapem egzaminów jest test sprawności fizycznej, który dla większości kandydatów może okazać się trudny do zaliczenia. Niemal każdego roku wymagania do zaliczenia egzaminu są obniżane ze względu na spadającą ogólną kondycję fizyczną społeczeństwa.

Każdy egzamin fizyczny wygląda jednakowo dla każdego kandydata. Wszyscy muszą pokonać tor przeszkód z sześcioma ćwiczeniami w czasie poniżej 1 minuty i 41 sekund. Szybciej ukończony tor oznacza otrzymanie wyższej ilości punktów, które zwiększają szansę na dostanie się do szeregów Policji.

  1. Test Wiedzy Ogólnej – TSO

Wszyscy kandydaci muszą zaliczyć test wiedzy ogólnej, który sprawdza ich stan wiedzy z zakresu prawa ogólnego, ustaw związanych z policją oraz z funkcjonowaniem państwa.

 „Arkusze wraz z opracowanymi odpowiedziami na testy do Policji pomagają zdać egzamin bez żadnych problemów. Opracowane arkusze wraz z odpowiedziami znajdziecie na naszej stronie.” – radzą specjaliści ze strony Odpowiedzi.com.pl.

  1. Test psychologiczny do Policji

Każdy egzamin psychologiczny dzieli się na trzy etapy:

 - test na inteligencję,

- główny test psychologiczny

- rozmowę z psychologiem.

Przeprowadzane są aby zapoznać się ze sferą psychologiczną kandydata i upewnić się, że nadaje się do pracy w tym trudnym zawodzie. Wielu kandydatów odpada na tym etapie, gdyż nie pasują do profilu psychologiczne, który predystynuje do pracy w tym zawodzie.

  1. Rozmowa kwalifikacyjna

Ostatni etap to może wydawać się, że to tylko formalność. Niestety, ostatni etap czyli „wywiad zorganizowany” to jeden z najcięższych ze wszystkich czterech etapów rekrutacji do Policji. Zostaniecie przepytani przez zawodowych policjantów, którzy sprawdzą Waszą odporność psychiczną na stres.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.