Wiadomości z Tych

Dla kogo odpowiedni będzie miękki materac?

  • Dodano: 2020-04-14 09:00

Do niedawna większość osób stopień twardości swojego materaca wybierała kierując się przyzwyczajeniami i preferencjami. Coraz częściej producenci wskazują jednak, że jest to duży błąd, ponieważ twardość materaca powinna zależeć głównie od budowy ciała użytkownika oraz jego wagi. Tylko tak dopasowany produkt odpowiednio wspiera kręgosłup na całej jego długości, nie wywołując żadnych ucisków. Zapewnia on zdrowy i bezpieczny sen. Dla kogo przeznaczone są materace oznaczone symbolem H1, czyli miękkie?

Kto może spać na miękkim materacu?

Większość producentów, jak Kaszmirowysen wskazuje, że jest to produkt przeznaczony dla osób ważących maksymalnie około 60 kg. Wynika z tego, że materac miękki nada się dla dzieci, nastolatków i bardzo szczupłych osób dorosłych. Oczywiście, wieloletnie preferencje też mają znaczenie i osoba ważąca 70 kg może zdecydować się na materac oznaczony H1, jeśli tak jest jej najwygodniej. Nie będzie to jednak rozwiązanie wskazane dla użytkownika o masie ciała wynoszącej 90 kg, ponieważ zwyczajnie zapadnie się w nim. Wśród jednoosobowych materaców 90x200 https://www.kaszmirowysen.pl/Materac-na-wymiar/Materac-do-lozka-90x200-cm-do-spania można znaleźć szeroki asortyment produktów o średnim stopniu twardości, które powinny zadowolić takiego użytkownika i pozwolić mu na zajęcie pozycji ergonomicznej.

Z jakich materiałów zbudowane są materace miękkie?

Dzisiaj producenci tacy jak kaszmirowysen.pl do produkcji swoich materaców wykorzystują bardzo nowoczesne i funkcjonalne materiały. Są to różnego rodzaju pianki oraz lateks, które cechuje trwałość, wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Miękkie materace wykonane z tych materiałów są bardzo higieniczne i antyalergiczne. Dodatkowo, są lekkie, dzięki czemu można je bez trudu przebierać. Jeśli swój materac zabezpieczymy dobrze dopasowanym pokrowcem z otworami wentylacyjnymi – zabezpieczymy go przed ewentualnymi plamami i zabrudzeniami. Jest to istotne przede wszystkim w przypadku materaców dziecięcych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.