Wiadomości z Tych

DeWalt DWST1-81078, czyli radio, które sprosta wszystkim wyzwaniom na placu budowy!

  • Dodano: 2024-05-16 17:45

Regularnie pracujesz podczas remontów lub majsterkujesz w swoim warsztacie i posiadasz już kilka bezprzewodowych elektronarzędzi DeWalt? Radio budowalne powinno być Twoim kolejnym zakupem! Pozwoli ono na umilanie sobie codziennej monotonii ulubioną muzyką lub audycjami radiowymi bez obaw o uszkodzenie samego radioodbiornika. Dlaczego jeszcze warto zainwestować we własne radio budowlane? Sprawdźmy!

Co to jest radio budowalne?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że radio budowlane to zwykły radioodbiornik i kilka głośników zamkniętych w kanciastej obudowie z rączką do przenoszenia. Jednak w praktyce różnic jest znacznie więcej. Wynika to z prostego faktu – radio budowlane musi sprostać naprawdę trudnym warunkom, takim jak: - pył szlifierski; - kurz budowlany; - wysoka wilgotność; - duże wahania temperatur; - wstrząsy; Do tego trzeba też doliczyć przypadkowe kopnięcia, upadki z niewielkiej wysokości oraz uderzenia drobnego gruzu. Dlatego też obudowy takich urządzeń muszą być odpowiednio wytrzymałe. Dobrym tego przykładem może być model DWST1-81078 produkowany przez amerykańską firmę DeWalt. Jest to radio budowalne przypominające swoim wyglądem walizkę. Do jego produkcji wykorzystano nowoczesne tworzywa sztuczne, które są wysoce odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Znacząco redukuje to ryzyko uszkodzenia sprzętu podczas prac budowlanych. Radio DeWalt DWST1-81078 zapewnia też odporność na pył i wodę potwierdzoną niezależną certyfikacją IP54. Dzięki temu można z niego bez obaw korzystać podczas takich zadań, jak szlifowanie gładzi lub cięcie ceramiki. Urządzeniu niestraszne będzie też zachlapanie wodą oraz zacinająca na nie mżawka. Do zasilania większości radioodbiorników budowlanych wykorzystuje się akumulatory litowo-jonowe znane z profesjonalnych elektronarzędzi. Zapewniają one duży zapas energii, dzięki czemu radio może działać nawet przez kilkadziesiąt godzin na jednym naładowaniu baterii. Profesjonalne radia budowlane mogą też pochwalić się zastosowaniem znacznie mocniejszych anten niż w przypadku klasycznych odpowiedników. Zapewniają one lepszy odbiór fal radiowych nawet we wnętrzu budynku. Wiele urządzeń dostępnych w ofercie sklepu Domitech zapewnia również możliwość odtwarzania muzyki poprzez bezprzewodową technologię Blutetooth lub interfejs USB.

Dlaczego warto mieć radio na placu budowy?

Istnieje kilka wymiernych korzyści płynących z inwestycji w radio budowalne. Pierwszym i zarazem najważniejszym jest pozytywny wpływ na morale panujące na placu budowy. W końcu muzyka jest darmowym i zarazem jednym z najprostszych sposobów na poprawę nastroju. Jej rytmiczne brzmienie będzie wprowadzać pracowników w dobry nastrój, dzięki czemu praca będzie mijać znacznie szybciej. Przy okazji można również dowiedzieć się, co się aktualnie dzieje na świecie, poznać prognozę pogody na kilka najbliższych dni lub posłuchać wywiadu ze znaną osobą. Korzystając z nowoczesnego radia, można słuchać zarówno swoich ulubionych piosenek, jak i również audiobooków. Może być to świetnym sposobem na praktyczne wykorzystanie czasu podczas majsterkowania – wystarczy tylko włączyć playlistę, dokument, podcast lub audiobook i łączyć pracę z jednoczesnym poszerzaniem wiedzy oraz swoich horyzontów.

TSTAK DWST1-81078 DeWalt – radio dla każdego profesjonalisty

Model DWST1-81078 DeWalt to radio budowalne opracowane z myślą o potrzebach profesjonalistów. Jego obudowa została wykonana w kształcie walizki, która jest w pełni kompatybilna z modularnym systemem DeWalt TSTAK. Dzięki temu radioodbiornik może zostać spięty z jedną z wielu skrzynek narzędziowych amerykańskiego producenta. Ułatwia to zapanowanie nad bałaganem, a także pozwala mieć jakiś model radia DeWalt zawsze w zasięgu ręki. Urządzenie może być też wykorzystywane samodzielnie, bez potrzeby dopinania do innych skrzynek wchodzących w skład systemu TSTAK. Modułowość to jednak niejedyne zalety DWST1-81078. Sprzęt ten został wyposażony w aż 6 wysokiej klasy głośników – 2 nisko tonowe subwoofery oraz 4 głośniki wysokotonowe o imponującej mocy 45 watów, które pracują pod kontrolą zintegrowanego wzmacniacza klasy D. Zapewnia to wystarczającą głośność do słuchania muzyki nawet w dużych pomieszczeniach przemysłowych lub gospodarczych. Z kolei sam dźwięk emitowany przez głośniki jest krystalicznie czysty i zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników. Sterowanie radiem DeWalt odbywa się poprzez panel z czytelnym, kolorowym wyświetlaczem LCD zlokalizowanym na froncie urządzenia. Można tam znaleźć wygodne pokrętło potencjometru oraz 10 dotykowych przycisków funkcyjnych. Dzięki temu urządzenie może zostać włożone pomiędzy kilka innych skrzynek TSTAK, zapewniając jednocześnie kontrolę nad emitowanym dźwiękiem. Radio DeWalt posiada także wejście AUX 3,5 mm typu „mini jack” oraz wspiera technologię Bluetooth. Pozwala to podłączyć do niego smartfon i cieszyć się swoją prywatną biblioteką muzyki. Urządzenie obsługuje również klasyczne częstotliwości radiowe FM oraz nowoczesny standard DAB(+). Na pochwałę zasługuje również mnogość sposobów zasilania, jakie zapewnia ten sprzęt DeWalt. Radio może działać po podłączeniu akumulatorów o napięciu roboczym odpowiadającym 10,8 / 18 / 54 V. Akumulator jest chowany w specjalnej, uszczelnionej przegrodzie, dzięki czemu jest dodatkowo chroniony przed trudami panującymi na budowie. Oprócz tego sprzęt ten można też zasilać napięciem sieciowym, podłączając go do zwykłego gniazdka elektrycznego. Radio może również służyć do zasilania urządzeń elektronicznych poprzez zintegrowany port USB 5V / 2,1 A. Pozwoli to w razie potrzeby podładować swój telefon, latarkę lub smartwatch nawet w trakcie pracy na placu budowy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.