Wiadomości z Tych

Co oferuje współczesna medycyna estetyczna?

  • Dodano: 2018-10-08 12:00

Jeszcze do niedawna powszechne było przekonanie, że zabiegi medycyny estetycznej są dostępne jedynie dla najzamożniejszych. Obecnie takie usługi są coraz bardziej dostępne i chętnie korzystają z nich nie tylko osoby z pierwszych stron gazet czy ludzie biznesu. W ramach takich zabiegów można pozbyć się rozmaitych defektów.

Jak wskazuje nazwa, celem medycyny estetycznej jest upiększanie, a także usuwanie istniejących defektów, jak nadwaga czy zmarszczki. Profesjonalne zabiegi dają rzecz jasna dużo lepsze rezultaty niż samodzielne wysiłki, jakie można podejmować w domu. Do ich przeprowadzania wykorzystuje się zaawansowane preparaty i specjalistyczny sprzęt, przy czym metody te są stale udoskonalane. Obecnie więc medycyna estetyczna potrafi wiele, w dodatku zabiegi są mało inwazyjne i gwarantują zachowanie naturalności.

Odchudzanie, odmładzanie i co jeszcze?

Największym zainteresowaniem pośród odbiorców usług medycyny estetycznej cieszy się odchudzanie i odmładzanie. Samodzielna strata wagi jest trudna i angażuje wiele wysiłków, zaś zabiegi takie jak liposukcja czy lipoliza iniekcyjna pozwalają pozbyć się tkanki tłuszczowej oraz wymodelować sylwetkę bez żadnego wysiłku. Są też bezpieczne, a ceny takich zabiegów są niższe niż może się wydawać. Podobnie jest z odmładzaniem. Kremy i inne kosmetyki przeciwzmarszczkowe są za słabe, by mogły usunąć istniejące zmarszczki, za to lifting, botoks czy nici liftingujące radzą sobie z tym znakomicie. Do tego można też poddawać się gwarantującym jeszcze naturalniejszy efekt zabiegom takim jak osocze bogatopłytkowe czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym.

Medycyna estetyczna to także upiększanie. Możliwe jest powiększanie ust, wykonywanie makijażu permanentnego, a nawet korekcja nosa czy kości policzkowych, bez poważnej operacji. Osoby z przebarwieniami, bliznami, śladami po trądziku mogą skorzystać z szerokiej oferty zabiegów laserowych, po których nawet nie jest potrzebna rekonwalescencja. W ten sposób można też usuwać rozstępy, cellulit, poprawiać owal twarzy i pobudzać skórę do produkcji kolagenu, a nawet leczyć trądzik.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.