Wiadomości z Tych

CNC – obróbka metali przy użyciu nowoczesnych metod 

  • Dodano: 2021-10-15 12:45

Produkcja masowa umożliwia wytworzenie takiej ilości dóbr, jaka będzie w stanie zaspokoić potrzeby wielu konsumentów. Sprawia to, że możemy dziś cieszyć się produktami, które dawniej mogły być trudno dostępne lub kosztowne. W ogromnym stopniu rozwinął się także przemysł. Wszystko to za sprawą nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych maszyn CNC, dzięki którym obróbka metali staje się powtarzalnym procesem, a elementy powstają szybko i efektywnie. Jak działa taka maszyneria i czym się różni od klasycznych obrabiarek? Poniżej kilka informacji na ten temat. 

CNC kontra obróbka tradycyjnymi metodami 

Przemysł, podobnie jak wiele innych sektorów biznesu, dąży obecnie do jak największej automatyzacji procesów. Dzięki temu to co wcześniej musiało być wykonywane ludzkimi rękoma, dziś mogą za nas robić maszyny. Dlatego właśnie obrabiarki, dzięki którym możliwe jest skrawanie i kształtowanie elementów, wciąż poddawane są zabiegom modernizacyjnym. Pierwotnie takie urządzenie wymagało dużo większej uwagi operatora. Musiał on obsługiwać maszynę skrawającą manualnie, montował i demontował narzędzia czy dokonywał pomiarów. Czynnik ludzki oraz średnio zaawansowany technologicznie sprzęt powodowały, że ryzyko awarii było znacznie większe, praca przebiegała wolniej, a precyzję wykonania było ciężej skontrolować. Na szczęście technologie produkcyjne, jeśli chodzi o CNC i obróbkę metali, bardzo mocno poszły do przodu.  

Obróbka CNC – jak to działa? 

W jaki sposób działają urządzenia do obróbki CNC, które możemy znaleźć w parkach maszynowych większości zakładów produkcyjnych? Pozornie jest to bardzo proste, chociaż warto zaznaczyć, że obsługa tego typu maszyn wymaga inżyniera programisty. Proces obróbki przebiega automatycznie, a narzędzia, które wykonują prace są zaprogramowane za pomocą specjalnej aplikacji lub panelu sterowania. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj https://barosz.pl/cnc-pl/uslugi/obrobka-cnc/. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod oraz narzędzi sterowanych komputerowo możliwa jest szybkie i efektywne wykonanie prac produkcyjnych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.