Wiadomości z Tych

Bilety MZK Tychy - teraz kupisz je przez aplikację mobilną

  • Dodano: 2018-11-28 08:30, aktualizacja: 2018-11-28 08:37

Jak kupować bilety komunikacji miejskiej w Tychach przez telefon? Nowoczesne telefony komórkowe to nie tylko urządzenia służące do komunikacji, ale też swego rodzaju komputery osobiste pozwalające na łączność z Internetem. Z ich pomocą możemy również płacić za bilety w Tychach oraz innych miastach. Dlaczego warto korzystać z takiej aplikacji?

Bilety w Tychach do kupienia przez telefon – zalety

Specjalna aplikacja pozwalająca na zakup biletów komunikacji miejskiej to przede wszystkim rozwiązanie wygodne. Jej użytkownicy mogą uniknąć kolejek w kioskach i nie martwić się o kontrolę nawet jeśli zapomną portfela. Bilety w Tychach przez telefon można kupić nawet po wejściu do autobusu. Ponieważ są one przypisywane do konkretnego numeru telefonu, nie ma potrzeby drukowania potwierdzeń ani innych dokumentów.

Warto przy tym wspomnieć, że z aplikacji można skorzystać o dowolnej porze dnia, nawet w niedziele i święta, a więc również wtedy, gdy kioski i sklepy są zamknięte. Istotną kwestią jest w tym przypadku bezpieczeństwo środków przekazanych na konto aplikacji.

Użytkownicy nie muszą jednak się obawiać – każda transakcja musi zostać potwierdzona indywidualnym kodem PIN, co pozwala zabezpieczyć pieniądze w razie zagubienia lub kradzieży telefonu.

Jak kupować bilety za pomocą aplikacji?

Aplikacja mPay jest bardzo prosta w obsłudze, dlatego z tym zadaniem poradzi sobie nawet początkujący użytkownik. Wystarczy tylko wybrać opcję kupowania biletu, a następnie miasto i rodzaj biletu, a także numer linii i rodzaj płatności, za pomocą której chcemy dokonać transakcji. Po podaniu numeru PIN wystarczy całość zatwierdzić.

Oczywiście aby było to możliwe konieczne jest wcześniejsze zasilenie portmonetki bądź podpięcie karty płatniczej. Ze względu na fakt, że kupując bilety w Tychach za pomocą aplikacji na smartfona konieczne jest wpisanie indywidualnego kodu PIN, nawet w razie zgubienia telefonu wpłacone na konto aplikacji środki są bezpieczne.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.