Wiadomości z Tych

Znane są wyniki VIII edycji Budżetu Obywatelskiego 2022

  • Dodano: 2021-10-11 07:00, aktualizacja: 2021-10-10 11:06

Znane są już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do tyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Do realizacji w roku 2022 przeszło 75 zadań.

Wśród nich budowa sensorycznego zakątku przy SP nr 17, Kuźnia wyobraźni – kreatywny plac zabaw przy ul. Edukacji, Plac do gry w bule przy ulicy Żwakowskiej, Mini ogród deszczowy przy ulicy Darwina czy Dywan kwiatowy na Rynku.

Zgodnie z Regulaminem głosowania do realizacji zostają przekazane projekty, które na podstawie głosowania uzyskały największą liczbę głosów, aż do wyczerpania przewidzianej puli środków finansowych. W przypadku, w którym nie wystarczy środków na realizację kolejnego wybranego w głosowaniu projektu na liście, rekomenduje się do realizacji następny, który mieści się w kwocie jaka pozostała do dyspozycji. 

Pod tegoroczne głosowanie trafiły łącznie 144 projekty, z czego 28 dotyczy całego miasta, a 116 projektów dotyczy określonego rejonu miasta. 

- W ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego powstaną m.in. nowe chodniki, parkingi, place zabaw i miejsca relaksu, łąki kwietne i nowe nasadzenia. Zorganizowanych zostatnie także wiele zajęć kulturalnych i sportowych np. pókolonie letnie, warsztaty, festyny i pikniki. - mówi Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia UM Tychy

W głosowaniu wzięło udział 18 531 osób

W tym roku przebiegało ono głównie elektronicznie (papierowo głos można było oddać w Głównym Punkcie Konsultacyjnym przy ul. Barona).

 - Kolejna edycja budżetu obywatelskiego już za nami. Dziękuję wszystkim głosującym - ponad 18 tysięcy mieszkańców postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i zadecydować o tym, co powinno się pojawić czy wydarzyć w naszym mieście. Szczególne podziękowania należą się jednak wszystkim wnioskodawcom. Ich praca nie kończy się na złożeniu wniosku, ale także na aktywnym promowaniu i zachęcaniu mieszkańców do głosowania. To od ich zaangażowania w dużym stopniu zależy to czy projekt wygra w głosowaniu, a potem zostanie zrealizowany.  Za ten wysiłek i zaangażowanie bardzo im dziękuję - mówi Maciej Gramatyka, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Wyniki głosowania dostępne są na stronie razemtychy.pl.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również