Wiadomości z Tych

Złodzieje nie mają wakacji. Chroń swój rower przed kradzieżą!

  • Dodano: 2021-07-15 07:00, aktualizacja: 2021-07-14 22:40

Tylko przedwczoraj policjanci odnotowali dwie kradzieże rowerów dlatego przypominamy o kilku zasadach aby ustrzec się przed kradzieżą.

Tyscy policjanci przyjęli przedwczoraj dwa zawiadomienia dotyczące kradzieży rowerów

Jednoślady zniknęły z klatki schodowej przy ulicy Kopernika oraz ulicy Witosa w Tychach. Od początku czerwca doszło łącznie do 11 kradzieży rowerów dlatego przypominamy o zasadach, które pomogą nam zminimalizować ryzyko kradzieży:

  • Zostawiać rower w widocznym miejscu– rower pozostawiony w miejscu widocznym dla wielu osób nie będzie „ łatwym łupem „ dla złodzieja, ponadto w przypadku kradzieży prawdopodobieństwo, że ktoś zapamięta sprawcę jest znacznie większe.
  • Pamiętać o stosowaniu zabezpieczeń– należy stosować tzw. zapięcia do rowerów bez względu na czas na jaki pozostawiany jest rower. Nawet najprostsze zabezpieczenie to dodatkowy czas jaki musi poświęcić złodziej. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo zauważenia go przez inne osoby.
  • Zapisać numery ramy– każdy rower posiada swój numer fabryczny ramy.
  • W przypadku kradzieży roweru numer ten wprowadzany jest do systemu informacyjnego. W razie odnalezienia lub kontroli takiego jednośladu w dowolnym miejscu na terenie kraju – możliwe jest natychmiastowe ustalenie jego właściciela.

Pamiętajmy, że łupem złodziei padają nie tylko rowery nowe, ale także używane. W wielu przypadkach pozostawiane bez żadnych zabezpieczeń. Stosowanie powyższych zasad nie daje gwarancji, że nasz rower nie zostanie skradziony, jednakże znacznie minimalizuje takie ryzyko.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również