Wiadomości z Tych

"Zgrane Tychy" czyli mobilne gry miejskie

  • Dodano: 2020-08-17 08:00, aktualizacja: 2020-08-17 08:12

Rodzinne i bezpłatne – takie będą mobilne gry miejskie, które od 14 i 21 sierpnia będą dostępne dla wszystkich chętnych. Trzy zagadki, trzy lokalizacje, trzy wciągające historie i masa pozytywnych emocji.

Zgrane Tychy” to projekt mobilnych gier miejskich opartych na geolokalizacji, w które użytkownik może zagrać na dedykowanej dla gry przestrzeni miejskiej.

- W ramach projektu uruchomione zostaną trzy gry: rodzinna - „Przygody Barubara” inspirowana książką „Przygody Zbója Barubara” autorstwa tyszanina Bartłomieja Szymczyka, młodzieżowa – „Wyjątkowe stworzenia”, której bohaterami są stwory z mitów i legend (obie związane z Programem Rewitalizacji Miasta Tychy) oraz kryminalna – „Zagadki Sherlocka”-   mówi Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

"Zgrane Tychy" czyli mobilne gry miejskie

Pierwszą z uruchamianych gier będą „Zagadki Sherlocka: Stary dwór Shoscombe” (Paprocany).

- Za jej sprawą wcielimy się w postać ucznia samego Sherlocka Holmesa! Czeka nas jednak nie lada wyzwanie – będziemy musieli rozwikłać zagadkę pewnej enigmatycznej śmierci i to nie byle gdzie – w pobliżu najpiękniejszego tyskiego jeziora. Gra dla tych, którzy lubią mroczne tajemnice i dreszczyk emocji... –podkreślają twórcy gry.

Gra jest dostępna od 14 sierpnia br. 21 sierpnia zostaną uruchomione dwie kolejne gry: „Przygody Barubara” (osiedle N i O) oraz „Wyjątkowe Stworzenia” (osiedla H i Ł).

- Kto ma więcej skrzydeł: jednorożec czy pegaz? Co świeci jaśniej: księżyc czy świetla? Czarownica rzuca urok chuchnięciem czy dotykiem? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w grze „Wyjątkowe stworzenia”, gdzie nie tylko zobaczymy ożywione wersje stworów ze znanych mitów i legend, ale także będziemy mogli je uratować! – czytamy w opisie gry „Wyjątkowe stworzenia”.

"Przygody Barubara" nawiązuje z kolei do książki B. Szymczyka wydanej przez Miejskie Centrum Kultury w 2018 r. w ramach Tyskiego Banku Kultury.

W opisie gry czytamy: "Teodor Perkuć, kojarzony bardzie jako zbój Barubar znany jest szerszej publiczności ze swojego zamiłowania do ekologii i swojego zamiłowania do sprawiedliwości i porządku. Na swój, trzeba to przyznać, dziwny sposób stał się bohaterem tyszan. Pozornie niezauważalny, wciąż czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Tychów. Tym razem trafia jednak na nie lada wyzwanie. Będzie musiał bowiem odnaleźć to, co dla niego najważniejsze. Aby temu sprostać potrzebuje jednak pomocy. Odwiedź osiedla N i O i pomóż mu w tej nierównej walce! To niezwykłe wyzwanie dla całej rodziny."

Jak można zagrać?

Należy pobrać na telefon bezpłatną aplikację Action Track, następnie zeskanować kod QR (w przypadku Zagadek Sherlocka dostępny od 14.08, a pozostałych gier od 21.08), który przeniesie nas bezpośrednio do wybranej gry. Jak go zdobyć? Kody można znaleźć w przestrzeniach miejskich - na tabliczkach usytuowanych w pobliżu Paprocan, osiedli N i O oraz H i Ł, a także ulotkach, plakatach i wielu nieoczywistych miejscach.

- Postawiliśmy na mobilne gry, ponieważ obecna sytuacja jest bardzo niepewna ze względu na wirus. Planowanie jest niezwykle trudne, a taka opcja jest propozycją spędzenia wolnego czasu (samodzielnie, w gronie znajomych lub rodziny) w dowolnie wybranym przez siebie czasie, w swoim osiedlu czy też mieście – Małgorzata Król – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tychach.

"Zgrane Tychy" czyli mobilne gry miejskie


Źródło: UM Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również