Wiadomości z Tych

Zdecyduj na co wydać 5 mln złotych! Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2022-09-13 06:30, aktualizacja: 2022-09-12 21:14

Od 9 do 19 września trwa głosowanie na projekty zgłoszone do 9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec może wybrać dwa projekty, a głosować mogą wszyscy tyszanie - również dzieci.

Projekty

Do 9 edycji Budżetu Obywatelskiego złożono 197 wniosków. Po weryfikacji formalnej i merytorycznej pod głosowanie trafiło łącznie 128 projektów, z czego 29 dotyczących całego miasta oraz 99 projektów dotyczących określonego rejonu miasta. Jest w czym wybierać. Dodatkowo każdy projekt został przypisany do konkretnej kategorii oraz dzielnicy.

- Podczas głosowania każdy tyszanin niezależnie od tego ile ma lat - może wybrać maksymalnie dwa projekty – jeden z puli projektów dotyczących całego miasta i jeden z puli projektów dotyczących określonego rejonu miasta - mówi Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta. - Przy wyborze projektu rejonowego można wybrać projekt, który najbardziej nas interesuje, a nie projekt, który znajduje się najbliżej naszego zamieszkania - dodaje.

- Pula środków przeznaczona realizację zadań z Budżetu Obywatelskiego wynosi 5 mln złotych. Warto zagłosować i zdecydować na co te pieniądze mają zostać przeznaczone. Głosy tyszan mogą realnie wpłynąć na kształt naszych osiedli i całego miasta. Oczywiście do realizacji przejdą te projekty, które uzyskają najwięcej głosów mieszkańców - mówi Maciej Gramatyka, zastępca prezydenta ds. społecznych.

Wśród kategorii projektów rejonowych, na które można głosować są m.in.: dotyczące ulic, chodników, parkingów; boisk, siłowni i placów zabaw, skwerów, terenów rekreacyjnych i zielonych oraz  dotyczących spotkań integracyjnych i warsztatów.

Głosowanie

Głosowanie w formie elektronicznej zajmie nie więcej niż 5 minut. Po wpisaniu imienia, nazwiska i adresu zamieszkania oraz zaakceptowaniu regulaminu, ostateczny wybór zatwierdzamy klikając na pasek „Głosuj”.

  • Głosowanie internetowe rozpoczęło się 9 września o godz. 0.00 i trwa do 19 września do godz. 23.59. Można zagłosować tylko raz, a każda następna próba oddania głosu będzie uznana za nieważną.
  • W formie papierowej można zagłosować w Głównym Puncie Konsultacyjnym przy ul. Barona 30 pokój 209 od 9 do 19 września w godzinach pracy urzędu.

Tak jak w ostatnich latach, w tym także zaprasza się do mobilnego punktu głosowania w Budżecie Obywatelskim. Punkt pojawi się w różnych miejscach na terenie miasta.

Zdecyduj na co wydać 5 mln złotych! Kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego / fot. UM Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również