Wiadomości z Tych

"Z narkotykami nie po drodze" - akcja tyskiej Policji

  • Dodano: 2019-03-19 07:00, aktualizacja: 2019-03-19 07:18

Tyscy policjanci prowadzili działania "Z narkotykami nie po DRODZE".

W związku z tym mundurowi prowadzili wzmożone kontrole, mające na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem środków odurzających oraz pod wpływem alkoholu.

Policjanci wydziału ruchu drogowego tyskiej komendy, wyposażeni w nowoczesne urządzenie kontrolno-pomiarowe DrugRead służący do ujawniania zabronionych substancji w organizmach kierowców, przeprowadzili działania pod nazwą "Z narkotykami nie po drodze".

Akcja odbyła się w miniony piątek i miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie blisko 1,5 tys. kierujących

Mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy popełnili wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu.

Dwa dni później stróże prawa zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Na ul. Dzwonkowej w Tychach policjanci skontrolowali mężczyznę w wieku 51 lat, który kierował pojazdem marki Skoda będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik jego badania wskazał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Następnie z promilem alkoholu w organizmie wpadł 35-latek, który prowadził samochód Renault.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również