Wiadomości z Tych

Walizka profilaktyczna wykorzystana do walki z narkotykami

  • Dodano: 2021-07-01 07:00, aktualizacja: 2021-06-30 22:02

Tyscy policjanci wykorzystali podczas spotkania z nauczycielami walizkę profilaktyczną. Kufer jest doskonałym narzędziem wspierającym walkę ze środkami odurzającymi.

Tyscy policjanci prowadzili rozmowy z nauczycielami w ramach akcji "Narkotyki to nie gra,nie masz dwóch żyć!”

W zajęciach pomocna była specjalna walizka edukacyjna. Kufer wykorzystywany jest jako narzędzie do walki ze środkami odurzającymi poprzez zwiększanie świadomości nauczycieli, pedagogów czy rodziców. Walizka zawiera przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania, przechowywania, dystrybucji i wykrywania narkotyków. Zawartość kufra opatrzona jest szczegółowym opisem. Dzięki profilaktycznej walizce i nabytej wiedzy nauczyciele będą wiedzieć jak reagować na niepokojące sygnały.

Profilaktyka wśród nauczycieli i rodziców jest bardzo potrzebna, ponieważ oni często nie zdają sobie sprawy z tego, że to właśnie ich podopieczni czy ich dzieci są powiązani z przestępczością narkotykową.

Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, jak również rozpowszechnienie wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również