Wiadomości z Tych

Wakacyjna profilaktyka wśród najmłodszych. Kolejne odwiedziny policjantów w przedszkolu

  • Dodano: 2023-07-13 10:30, aktualizacja: 2023-07-14 07:50

Tyscy policjanci bardzo duży nacisk w swojej służbie kładą na spotkania profilaktyczne z dziećmi. Dlatego mundurowi chętnie odwiedzają przedszkola, gdzie przypominają najmłodszym podstawowe zasady poruszania się po drodze oraz edukują z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby trwające wakacje upłynęły spokojnie i bezpiecznie.

Prelekcje dla najmłodszych 

Policjanci z tyskiej komendy odwiedzili wczoraj dzieci z przedszkola „Maluszkowo” w Tychach. Podczas spotkania z mundurowymi przedszkolaki dowiedziały się m.in. o policyjnej służbie i wyposażeniu radiowozów. Stróże prawa w trakcie spotkania omówili przede wszystkim zasady bezpiecznych zachowań w czasie letniego wypoczynku.

Podczas prelekcji informowali najmłodszych jak zachowywać się w trakcie zabaw w domu, na podwórku, jak również w przypadku kontaktu z nieznajomymi osobami. Policjanci poświęcili również uwagę tematowi zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą w ramach kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Aktywne uczestnictwo dzieci 

Rozmowa z przedszkolakami była dobrą okazją do przypomnienia o najważniejszych zasadach związanych z przechodzeniem przez przejścia dla pieszych oraz o tym, jak ważne jest noszenie odblasków. Mali uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach, zadając wiele pytań, a największą frajdą sprawiła im możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały „Elementarze bezpieczeństwa”, które z pewnością utrwalą informacje przekazane przez policjantów.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Tychach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również