Wiadomości z Tych

UWAGA! Od 15 października wydłużenie zawężenia na DK44

  • Dodano: 2018-10-11 11:00

Uwaga kierowcy! Już od najbliższego poniedziałku, 15 października, na modernizowanej drodze DK44 w Tychach zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Od końca września na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ulica Długą, zawężona jest środkowa część jezdni a ruch odbywa się po wyznaczonych pasach zewnętrznych. Od najbliższego poniedziałku - 15 października - zawężenie zostanie wydłużone o kolejnych 700 metrów i łącznie będzie odejmowało odcinek od węzła Wartogłowiec do ul. Kościelnej.  Z uwagi na technologię robót, konieczne będzie czasowe wprowadzenie ręcznego sterowanie ruchem, co może powodować znaczne utrudnienia w ruchu.

Przed nami najtrudniejszy etap prac. Kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz o ostrożną jazdę -  mówi Wojciech Łyko,  dyrektor MZUIM w Tychach.

Noga z gazu

Dodajmy, że na odcinku objętym robotami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Warto zdjąć nogę z gazu ponieważ  na drodze prowadzone są  głębokie wykopy. Nadmierna prędkość może doprowadzić do wypadku i by temu zapobiec należy spodziewać się zwiększenia ilości patroli policji w rejonie prac - dodaje dyrektor MZUiM.

MZUiM sugeruje, by w miarę możliwości omijać odcinek objęty robotami.

Sugerowane są trasy alternatywne. Do Oświęcimia można dojechać DK1 i dalej S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej i skręcając na pierwszym węźle w prawo do Lędzin i Bierunia, a w kierunku Tychów poprzez istniejące rondo w stronę ul. Serdecznej i dalej przez tereny przemysłowe i ul. Towarową do DK1 lub centrum.

Tylko w prawo

Prowadzenie robót w środkowej części jezdni spowoduje, że na modernizowanym fragmencie wyłączone zostaną relację lewoskrętne. Wyjeżdzający z prywatnych posesji kierowcy będą mieli nakaz jazdy w prawo, a zawrócenie będzie możliwe dopiero na istniejącym rondzie przy łączniku z ul. Serdeczną lub na węźle Wartogłowiec w zależności od kierunku jazdy. Dodatkowo wszystkie relacje zostaną utrzymane na skrzyżowaniu z ul. Długą.

To najtrudniejsza zmiana organizacji ruchu, dlatego też wykonawca inwestycji - firma Eurovia S.A - zobowiązał się, że ten etap prac wykona jeszcze przed zimą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również