Wiadomości z Tych

Tyscy policjanci aktywni podczas "Dnia Seniora". Akcja w ZUS Tychy

  • Dodano: 2022-10-19 06:00, aktualizacja: 2022-10-18 19:13

Tyscy policjanci aktywnie włączyli się w "Dzień seniora”, który zorganizowany został w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Tychach.

Tyscy policjanci radzą seniorom

Policjanci zajmujący się profilaktyką mieli okazję włączyć się w akcję "Dzień Seniora", którą zorganizował ZUS w Tychach. Mundurowi zwracali uwagę seniorom, jak nie dać się oszukać przez osoby podszywające się pod członków rodziny, policjantów lub nieuczciwych przedsiębiorców.

Policjanci przestrzegali także przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponujących niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe.

Mundurowi przypominali, że zasada "ograniczonego zaufania" do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Oszuści wykorzystują ufność oraz dobre serce osób, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej sytuacji.

Dobrze aby młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, przekazywały im niezbędną wiedzę. - czytamy na stronie KMP.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również