Wiadomości z Tych

"Tychy dobre miejsce dla weterana". Rusza nowy program

  • Dodano: 2023-05-30 06:30, aktualizacja: 2023-05-30 09:08

29 maja obchodzony jest jako Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Wczoraj oficjalnie ruszył miejski program wspierający osoby ze statusem weterana, które mieszkają w Tychach. W czwartek 25 maja Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę w sprawie programu „Tychy dobre miejsce dla weterana”.

Z szacunkowych danych uzyskanych z Wojskowego Centrum Rekrutacji wynika, iż w Tychach mieszka ponad 200 osób mających status weterana lub weteran poszkodowanego. Ustawa o weteranach umożliwia im korzystanie z darmowej siłowni czy basenu miejskiego. Miejski program "Tychy dobre miejsce dla weterana" idzie o krok dalej.

Celem programu jest wsparcie osób posiadających status weterana lub weterana poszkodowanego, poprzez umożliwienie im korzystania z Punktów Partnerskich, oferujących korzystanie ze zniżek oraz nieodpłatnych świadczeń na rzecz weteranów.

- Ma to na celu nie tylko docenienie ich wkładu w budowę autorytetu naszego kraju, ale również ułatwić powrót do życia w społeczności lokalnej po wielu miesiącach funkcjonowania w stanie zagrożenia życia i w trudnych warunkach bojowych - mówi Piotr Solik, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, koordynator miejskiego programu.

Udział w programie zadeklarowało 15 firm

Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronie https://umtychy.pl/weteran.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa wprowadziła, uchwalona w 2011 r., ustawa o weteranach. 29 maja obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dzień Weterana w Polsce po raz pierwszy oficjalnie obchodziliśmy w 2012 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również