Wiadomości z Tych

Turniej 4 Prezydentów: Sosnowca, Tychów, Oświęcimia i Ukrainy

  • Dodano: 2023-08-02 07:30, aktualizacja: 2023-08-02 07:44

Podczas wczorajszej konferencji prasowej na Stadionie Zimowym w Tychach, Andrzej Dziuba - prezydent Tychów, Arkadiusz Chęciński - prezydent Sosnowca oraz Janusz Chwierut - prezydent Oświęcimia zapowiedzieli Turniej Hokejowy o Puchar 4 Prezydentów: Kijowa, Tychów, Sosnowca i Oświęcimia. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia na taflach w Tychach, Sosnowcu i Oświęcimiu.

Wielki turniej o puchar 4 prezydentów 

- W trakcie ostatnich Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie ukraińska delegacja zorganizowała spotkanie dla innych federacji. Tam właśnie odbyły się pierwsze rozmowy na temat turnieju. Prezes Sokoła Kijów zapytał, czy drużyna decydujący moment okresu przygotowawczego mogłaby odbyć w Polsce. Oczywiście odpowiedziałem, że z przyjemnością ugościmy drużynę z Ukrainy. Następnie zadzwoniłem do prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego i ustaliśmy, że Sokoły będą trenowały w Sosnowcu i Tychach. Następnie rozmawialiśmy z władzami Oświęcimia i tak narodził się pomysł turnieju. Dodatkowo rozmawialiśmy z Witalijem Kliczko i nie jest wykluczone, że mer Kijowa również nas odwiedzi – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

- Cieszę się, że tak fantastyczny turniej zostanie rozegrany na lodowiskach w naszym kraju. Dla nas będzie to tak naprawdę sportowe otwarcie Stadionu Zimowego na ArcelorMittal Park. W Sosnowcu wierzymy, że nowe lodowisko i spółka będą odnosiły sukcesy i w spotkaniach z Unią Oświęcim czy GKS Tychy będziemy przynajmniej równorzędnymi rywalami. Mogę też powiedzieć, że będziemy jednym z nielicznych obiektów w Polsce na którym będziemy gościli kibiców przyjezdnych – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

- Bardzo dziękujemy Prezydentom za zaproszenie do udziału w turnieju. Jest to ważne wydarzenie z punktu widzenia współpracy regionalnej oraz że pomagamy drużynie z Kijowa, bo jesteśmy cały czas sercem z Ukrainą. Wymiar sportowy również jest istotny, bo w każdej z naszych drużyn występują zawodnicy z Ukrainy. W ostatnich sezonach Unia Oświęcim i GKS Tychy walczyły o złote medale i mam nadzieję, że teraz dołączy do nas Sosnowiec. To bardzo ważne z punktu widzenia rozwoju hokeja w Polsce, bo widzimy, że wszystkie zespoły bardzo się wzmacniają przed startem sezonu – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

Wstęp na tyskie lodowisko będzie bezpłatny, a 23 sierpnia, przed rozgrywką z Unią Oświęcim, odbędzie się oficjalna prezentacja tyskiego zespołu GKS Tychy. 


Źródło: Urząd Miasta Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również