Wiadomości z Tych

Tour de Pologne rusza już za tydzień! Sprawdź, gdzie będzie utrudniony ruch

  • Dodano: 2023-07-25 08:45, aktualizacja: 2023-07-25 09:25

W sobotę 29 lipca rozpocznie się wyjątkowy, jubileuszowy 80. Tour de Pologne. Na starcie m.in. Rafał Majka czy Michał Kwiatkowski. 4 sierpnia, kolarze będą przejeżdżali m.in. przez miasto Tychy.

Utrudnienia na drogach podczas wyścigu 

- 4 sierpnia ok. godziny 15:20 kolarze będą jechali DK-44 od strony Mikołowa, ulicą Beskidzką i dalej pojadą ul. Strzelecką, Szojdy, Targiela, Jedności i Bieruńską w kierunku Świerczyńca i Bielska-Białej – mówi Jacek Tuchowski z wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy.

Wszystkie odcinki dróg, przez które przejeżdżał będzie peleton, będą wyłączone z ruchu, a całość trasy będzie zabezpieczała policja.

Trasa wyścigu 

Cały wyścig składa się z 7 etapów i rozpocznie się 29 lipca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Po przejechaniu ponad 180 kilometrów w województwie wielkopolskim kolarze będą finiszować na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu. Kolejne etapy to Leszno-Karpacz, Wałbrzych-Duszniki-Zdrój, Strzelin-Opole, Pszczyna-Bielsko-Biała, czasówka w Katowicach i finałowy etapu z Zabrza do Krakowa, który odbędzie się 4 sierpnia. 

Jest o co walczyć 

Na trasie wyścigu kolarze z najlepszych ekip kolarskich na świecie będą walczyć o żółtą koszulkę klasyfikacji generalnej ORLEN, koszulkę najlepszego górala PZU, najlepszego sprintera Energa oraz najaktywniejszego zawodnika LOTTO.

Tour de Pologne rusza już za tydzień! Sprawdź, gdzie będzie utrudniony ruch / fot. UM Tychy


Źródło: Urząd Miasta Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również