Wiadomości z Tych

Tak Tychy będą świętowały 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej!

  • Dodano: 2024-04-29 16:30

1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Od tego czasu Tychy pozyskały prawie 1,6 mld złotych na inwestycje w mieście. W związku z 20 rocznicą wejścia do UE od 30 kwietnia kursować będzie w Tychach symbolicznie oklejony "unijny" trolejbus. To pierwszy pojazd Tyskich Linii Trolejbusowych zakupiony dzięki funduszom unijnym, w ramach projektu realizowanego dziesięć lat temu. W ramach jubileuszu 1 maja odbędzie się bieg nartorolkowy, a tyskie placówki oświatowe przygotowały z tej okazji szereg projektów tematycznych.

Unijny trolejbus

Tyskie Linie Trolejbusowe postanowiły przyłączyć się do obchodów jubileuszu 20-lecia Polski w Unii Europejskiej (1 maja 2004 r.) i przygotowały specjalny „unijny” trolejbus, który przez najbliższe miesiące będzie woził mieszkańców Tychów. To nawiązanie do kampanii prowadzonej przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce pn. "YES!TEŚMY – 20 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Oklejony trolejbus będzie kursował codziennie na innej linii. Dodatkowo na 5 trolejbusach pojawią się reklamy informujące o pozyskanych przez miasto środkach unijnych w ramach ogólnopolskiej kampanii YES!TEŚMY - 20 lat Polski w UE". Dodatkowo na al. Niepodległości w gablotach reklamowych pojawią się flagi: polska i unijna.      

SkikeRun3 - Tyski Rajd Pasjonatów Nartorolek Terenowych

1 maja sprzed parkingu Paprocany (za hotelem PIRAMIDA) przy ul. Sikorskiego 100 wyruszy Tyski Rajd Pasjonatów Nartorolek Terenowych. Uczestnicy rajdu pokonają 50 km, a organizatorzy zapraszają do udziału również rowerzystów. Wydarzenie organizowane jest pod Honorowym Patronatem Pełniącego Funkcję Prezydenta Tychów Macieja Gramatyki, szczegóły znajdują się na stronie wydarzenia na facebooku.

20 lat w UE - tyska oświata

Tyskie placówki oświatowe również włączają się w świętowanie 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. W tyskich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych odbędzie się ponad 100 wydarzeń związanych z tematyką uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej w tym, m.in. wirtualne podróże po krajach UE, konkursy, quizy, projekty edukacyjne, debata oksfordzka.

IV Zawody Balonowe "In the Silesian Sky" 

22 czerwca w Tychach odbędą się IV Zawody Balonowe "In the Silesian Sky". Zmagania zawodników sterujących balonami na ogrzane powietrze wpisują się w obchody 20 rocznicy Polski w UE.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również