Wiadomości z Tych

"Sznupek" pojawił się na meczu charytatywnym w Tychach

  • Dodano: 2023-06-02 07:00, aktualizacja: 2023-06-01 22:54

Na Stadionie Miejskim w Tychach odbył się charytatywny mecz piłkarski „Giganci dla Świetlikowa”. Była to już czwarta edycja tego wydarzenia, którego tegorocznym celem było pozyskanie funduszy na zakup samochodu dla Hospicjum dla Dzieci.

Na imprezie pojawili się również tyscy dzielnicowi oraz policyjny Sznupek, który umilał czas najmłodszym i dopingował zawodników.

"Giganci dla Świetlikowa"

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo działa od 2009 roku i obejmuje dzieci nieuleczalnie chore na terenie całego województwa śląskiego.  W roku 2017 wystartował zupełnie nowatorski projekt – Centrum Opieki Dziennej dla Nieuleczalnie Chorych Dzieci. Przypomina ono przedszkole z pełną profesjonalną opieką pielęgniarek, opiekunów medycznych, rehabilitantów, logopedy, pedagoga oraz psychologa. Świetlikowo niesie w pełni bezpłatną pomoc nie tylko dzieciom z różnych miast Śląska, ale także ich rodzicom, którzy poświęcają się przez lata opiece nad ciężko chorym dzieckiem, rezygnując ze swojego życia prywatnego i towarzyskiego. Dzięki Centrum Opieki Dziennej otrzymują coś, czego brakowało im od tak dawna – wytchnienia od prozy ich życia. 

Jedną z inicjatyw fundacji jest organizowany od 4 lat charytatywny mecz, który w tym roku został rozegrany pomiędzy sportowcami i osobami znanymi z ekranu a reprezentantami i przyjaciółmi Świetlikowa. Atrakcją był również mecz, w którym uczestniczyły maskotki – w tym policyjny Sznupek. Oprócz maskotki śląskiej Policji udział w wydarzeniu wzięli także dzielnicowi z tyskiej jednostki, którzy w ramach kampanii „Dzielnicowy bliżej nas” chętnie włączają się w inicjatywy, zwłaszcza te, których celem jest pomoc najmłodszym i najbardziej potrzebującym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również