Wiadomości z Tych

Święcenie pojazdów w Tychach

  • Dodano: 2021-07-21 08:15, aktualizacja: 2021-07-21 08:34

Święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa, patrona kierowców, to już tradycja. Jedna z największych takich uroczystości w Polsce w odbędzie się w najbliższą niedzielę (25 lipca) w parafii pw. św. Krzysztofa w Tychach.

Co roku wielu kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska – m.in. z Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic czy Zabrza. Kierowcy poświęcają swoje pojazdy wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30 mszą świętą w kościele św. Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1. Po mszy w intencji kierowców (ok. 12.30-13.30), poświęconych zostanie kilka tysięcy pojazdów.

W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach:

  • ul. Wyszyńskiego - od al. Niepodległości do ul. Edukacji,
  • ul. Wyszyńskiego - od al. Niepodległości do al. Jana Pawła II (w przypadku większej liczby pojazdów z możliwością rozszerzenia w kierunku ul. Dąbrowskiego)
  • ul. Edukacji - od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej liczby pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco),

Ruch dla autobusów zostanie zamknięty od godz. 12.30 do 13.30. Kierowcy, którzy chcą wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody powinni umieścić za przednią szybą lub wycieraczką białą kartkę formatu A4. Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować na wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9 rano. Policja prosi także o odebranie samochodów po zakończeniu uroczystości.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.