Wiadomości z Tych

Święcenie pojazdów w Tychach

  • Dodano: 2019-07-22 12:00

Święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa - patrona kierowców to już tradycja. Jedna z największych takich uroczystości w Polsce w odbędzie się w najbliższą niedzielę ( 28 lipca) w parafii pw. św. Krzysztofa w Tychach.

Co roku wielu kierowców przyjeżdża do Tychów niemal z całego Śląska – m.in. z  Katowic, Mikołowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Gliwic i Zabrza. Kierowcy poświęcają swoje pojazdy, wierząc, że święty Krzysztof zapewni im bezpieczeństwo na drogach. Teren wokół kościoła pod wezwaniem św. Krzysztofa zapełnia się nie tylko samochodami osobowymi, ale także motocyklami i rowerami. Dla tych ostatnich zaplanowano w tym roku specjalną uroczystość o godz. 16.15 (rowerami będzie można wjechać do kościoła).

O godzinie 11:30, mszę świętą w kościele świętego Krzysztofa przy ulicy Wyszyńskiego 1 odprawi ks. Grzegorz Olszewski - biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej. Po mszy w intencji kierowców (ok. 12.30-13.30) odbędzie się święcenie pojazdów.

W związku ze świętem zostanie zamknięty ruch na ulicach:

  • ul. Wyszyńskiego od Al. Niepodległości do ul. Edukacji,
  • ul. Wyszyńskiego od Al. Niepodległości do ul. Dąbrowskiego ( bez ul. Dąbrowskiego)
  • ul. Edukacji od ul. Filaretów do Elfów (w przypadku większej ilości pojazdów do wyjazdu z parkingu przy Tesco),

Kierowców chcących wziąć udział w uroczystościach i poświęcić swoje samochody prosi się o umieszczenie za przednią szybą lub wycieraczką białej kartki formatu A4.

Policja i Straż Miejska widząc tak oznakowany samochód będzie go kierować wyznaczone miejsce postojowe od godziny 9 rano. Policja prosi także o odebranie samochodów po zakończeniu uroczystości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również