Wiadomości z Tych

Seniorzy na stadionie lekkoatletycznym i na scenie – dwudniowa Tyska Senioriada 2022

  • Dodano: 2022-05-18 06:30, aktualizacja: 2022-05-17 21:34

Miejskie Centrum Kultury w Tychach i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Tyską Radą Seniorów i Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszają na dwudniowe święto seniorów!

Piąta już Tyska Senioriada odbędzie się w pierwszy czerwcowy weekend – 3 i 4 czerwca i będzie ucztą sportową oraz – jak zawsze – rozrywkową. Organizatorzy zapraszają na Stadion Lekkoatletyczny oraz do ogrodu MCK w Tychach.

Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić – Mark Twain.

Pierwszy weekend czerwca wyjątkowo dedykowany jest nie tylko dzieciom, ale także tej wyjątkowej młodzieży, której pesel wskazuje na nieco starszy wiek, wciąż aktywnej i pełnej radości, skłonnej do zabawy i sportu! 3 czerwca o godzinie 16.00 seniorzy będą mieli szansę, by spróbować swoich sił podczas I Tyskiej Spartakiady Seniorów na Stadionie Lekkoatletycznym ARENA przy ulicy Edukacji. Czekać będą na nich takie konkurencje jak: wielobój (bieg na 60m, nordic walking na 500 m, pchnięcie kulą, rzut piłką lekarską do tyłu, rzut piłką palantową, tor przeszkód, rzuty do kosza), rower stacjonarny, szachy.

Zapisy na wydarzenie

Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 maja 2022 r. (zapisy pocztą elektroniczną na adres: zgłoszenia@mosir.tychy.pl oraz w biurze zawodów 3 czerwca 2022 w godz. 14.30 - 15.30 na Arenie Lekkoatletycznej w Tychach). Obowiązuje obuwie i strój sportowy. Regulamin dostępny na www.mosir.tychy.pl. Rozdanie nagród odbędzie się dnia następnego, w sobotę 4 czerwca o 15.00 w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach podczas rozrywkowej części święta seniorów, Senioriady.

V Tyska Seniorada

4 czerwca to dzień kultury, imponujących występów artystycznych tyskich grup seniorów oraz zaproszonych gości. Od godziny 15.00 w ogrodzie MCK Tychy rozpocznie się V Tyska Senioriada, wydarzenie o kilkuletniej tradycji, rozwijające się z roku na rok i cieszące się coraz większym zainteresowaniem seniorów z naszego miasta, ale i okolicy. Na scenie licznie wystąpią utalentowani seniorzy z klubów i grup senioralnych z Tychów, prezentując umiejętności wokalne, muzyczne, taneczne, kabaretowe, plastyczne i rękodzielnicze. Do godziny 19.00 taras ogrodu MCK w Tychach należeć będzie do przedstawicieli takich grup i instytucji jak: Stowarzyszenie Promocji Tańca i Rekreacji współpracujące z Klubem Osiedlowym MAGDALENA TSM OSKARD oraz Teatrem Małym w Tychach, zespół wokalny Gwiazdeczki, Dzienny Dom Pomocy Społecznej "Wrzos", Zespół Ludowy TĘCZA TSM OSKARD, Zespół muzyczno-wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach (męski i żeński), Klub Seniora Platyna działający przy Internationaler Bund Polska, Klub Seniora Plus (A i B) i Polski Związek Niewidomych. 

O godzinie 19.00 wystąpi Aleksandra Hofman, znana środowisku tyskiemu niewidoma wokalistka, zdobywająca nagrody muzyczne na festiwalach w całej Polsce. Zakończy swój występ duetem z następnym gościem, tyszaninem Michałem Bielskim, który także zachwyci zebranych swoimi piosenkami. Następnie przeniesiemy się do świata Charliego Chaplina i niemego kina dzięki niezwykłej pantomimie „Monsieur Charlie” w wykonaniu Teatru HoM.
Wyjątkowi goście pojawią się także o godzinie 20.00. Będzie to Inga Papkala charyzmatyczna wodzirejka i prezenterka Radia Piekary o pięknym, głębokim głosie i niesamowitej osobowości scenicznej, urodzona, by być na scenie i zabawiać swym niezwykłym humorem i talentem muzycznym. Towarzyszyć jej będzie wyjątkowy artysta - Romuald Ardanowski. Jego talent wielokrotnie był doceniany, o czym świadczy jego trzykrotny udział w programie telewizyjnym „Szansa na Sukces”, „Must Be The Music”, a w minionym roku także w „The Voice Senior”, gdzie doszedł do półfinału w drużynie Andrzeja Piasecznego.

Bycie aktywnym i pogodnym wśród ludzi to najlepszy sposób na spędzanie wolnego czasu – także z najbliższymi. MCK Tychy zaprasza do udziału seniorów, ale i całe wielopokoleniowe rodziny – do kibicowania przyjaciołom czy bliskim podczas konkurencji sportowych na stadionie, ale także do wspólnej zabawy przy muzyce w otoczeniu zieleni ogrodu MCK Tychy.

V Tyska Senioriada została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy, Andrzeja Dziuby.

  • Miejsce: Stadion Lekkoatletyczny ARENA ul. Edukacji (Spartakiada), ogród MCK w Tychach, ul. Boh. Warszawy 26 (Senioriada)
  • Data: 3 i 4 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również