Wiadomości z Tych

"Sekrety Zarządzania" dla Tychów. Wyróżnienie Sekretarz Miasta Tychy

  • Dodano: 2022-10-20 07:00, aktualizacja: 2022-10-19 22:00

Podczas trwającego w Warszawie VI Krajowego Kongresu Sekretarzy, Aneta Luboń-Stysiak - Sekretarz Miasta Tychy odebrała wyróżnienie w konkursie "Sekrety Zarządzania". Tychy zostały docenione za wdrażany od 2018 roku projekt Prostego słowa.

Wyróżnienie Sekretarz Miasta Tychy

Celem konkursu "Sekrety Zarządzania" była identyfikacja dobrych praktyk w samorządzie i ich popularyzacja. Laureaci konkursu otrzymali certyfikaty "Dobra Praktyka Zarządzania w Administracji Samorządowej".

Urząd Miasta Tychy został wyróżniony za Proste Słowo - projekt wdrażany od 2018 roku, którego celem było wprowadzenie prostego języka do pism i dokumentów, które urzędnicy kierują do mieszkańców. 

- W warsztatch projektowych udział wzięło 200 uczestników z 24 wydziałów tyskiego urzędu, a eksperci zbadali 100 urzędowych pism - mówi Aneta Luboń-Stysiak, Sekretarz Miasta Tychy. - Dziś wiemy, że było warto. Pomogliśmy mieszkańcom, ale też sobie samym. Mamy mniej telefonów z pytaniami. Poprzez udzielanie dodatkowych wyjaśnień traciliśmy czas, który mogliśmy poświęcić na kolejne sprawy - dodaje Sekretarz.

VI Krajowy Kongres Sekretarzy, organizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego oraz Krajową Radę Forów Sekretarzy JST. Kongres jest corocznym spotkaniem Sekretarzy miast i gmin, powiatów oraz województw z całej Polski. 

W programie tegorocznego wydarzenia znajdują się tematy związane z zarządzaniem jednostką, ale również zagadnienia rozwoju i komunikacji, zarządzania zasobami ludzkimi, kompetencjami przyszłości w zmieniającym się środowisku zewnętrznym, informatyzacją i cyfryzacją urzędu czy tematy z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również