Wiadomości z Tych

Ruszyła produkcja supersilnika w Tyskiej fabryce. Koniecznie przeczytaj.

  • Dodano: 2019-01-21 13:15

W tyskiej fabryce Opla uruchomiono linię montażową jednego z najlepszych silników benzynowych - Turbo PureTech. Wcześniej koncern doinwestował tyski zakład kwotą ponad miliarda złotych

Niezawodny silnik:

Silnik czterokrotnie z rzędu nagrodzony został tytułem „Engine of the Year” jako najlepszy w kategorii silników o pojemności od 1 do 1,4 litra. Do tej pory produkowany był we Francji i w Chinach. W ubiegłym roku właściciele Opla, francuski koncern motoryzacyjny Groupe PSA ogłosili, że jego produkcja w wersji PureTech 1.2 i mocy 110 KM oraz 130 KM będzie odbywała się w Tychach.

Koncern zainwestował w przygotowanie zakładu do produkcji 250 milionów euro, czyli ponad miliard złotych. – Załoga z Tychów udowodniła, że ma zdolność zwiększenia wydajności, co skłoniło nas do zainwestowania w modernizację zakładu i powierzenia mu produkcji naszego najnowocześniejszego silnika – powiedział podczas otwarcia linii montażowej Carlos Tavares, prezes zarządu Groupe PSA. – Zakład w Tychach ma teraz przed sobą zrównoważoną przyszłość i w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu produkcji w Groupe PSA – dodał.

W tym roku w fabryce ma zostać wyprodukowanych 230 tysięcy egzemplarzy, natomiast docelowo roczna produkcja wzrośnie dwukrotnie, do 460 tysięcy w 2020 roku.


Źródło: UM Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również