Wiadomości z Tych

Remont kładki w Tychach już wkrótce

  • Dodano: 2024-03-13 13:15

Kładka nad wykopem kolejowym pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Dąbrowskiego wymaga pilnego remontu. Obiekt od kilku miesięcy pozostaje nieczynny, dla wszelkiego rodzaju ruchu, z powodu złego stanu technicznego. 12 marca nastąpiło otwarcie ofert przetargowych. Jeżeli zostaną spełnione wymogi formalne, to umowa na remont obiektu zostanie podpisana na początku kwietnia.

W Tychach będzie wyremontowana kładka

- Jeżeli uda podpisać się umowę to będziemy chcieli, żeby wykonawca jak najszybciej przystąpił do pracy. To bardzo ważny punkt komunikacyjny w mieście, część tzw. osi zielonej, a do tego, dla osób mieszkających po stronie ulicy JP II, wygodne i szybkie dojście np. do budynku Poczty Polskiej, czy „skrót” do Urzędu Miasta. Mamy zatem świadomość, jak ważne jest przeprowadzenie remontu, w możliwie jak najkrótszym czasie. To, co nas w takich sytuacjach tradycyjnie ogranicza to finanse, procedury i wszelkie formalności, których trzeba dopełnić, działając w ramach jednostki budżetowej. Dziś na szczęście jesteśmy już na etapie rozstrzygania przetargu – mówi Arkadiusz Bąk – dyrektor MZUiM Tychy.

Wykonawca otrzyma dwa zadania: wyremontowanie obiektu mostowego oraz wykonania przejścia naziemnego przez ul. Jana Pawła II.

W ramach remontu wymieniona zostanie nawierzchnia kładki - oznacza to zdjęcie dyliny i drewnianych belek poprzecznych, a następnie ułożenie nowych. W trakcie dokładnej analizy stopnia degradacji obiektu, okazało się, że konieczne jest także przeprowadzenie remontu skrzydła północno-zachodniego. W tej sytuacji wykonawca zobowiązany zostanie do rozebrania istniejących i postawienie nowych ścian żelbetowych.

W ramach drugiego zadania powstanie naziemne przejście dla pieszych przez ul. JP II, ponieważ dotychczasowe przejście podziemne (czyli tunel) zostanie wyłączone z eksploatacji. Wykonawca naprawi też schody i wyremontuje chodnik – łączący przejście dla pieszych i schody prowadzące do kładki.

Przewidywany koszt tej inwestycji to 1,5 miliona złotych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również