Wiadomości z Tych

Remont Dziennego Domu Pomocy Społecznej "Wrzos" w Tychach

  • Dodano: 2020-10-12 14:00

Trwa gruntowny remont Domu Dziennego Pobytu „Wrzos”. Wymieniane są m.in. instalacje, docieplane ściany i stropy. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty utrzymania obiektu, w których na co dzień przebywa ponad 50 tyskich seniorów w wieku 62 do 96 lat.

Dzi­enny Dom Pomocy Społecznej „Wrzos” to ośrodek wspar­cia dzi­en­nego dla osób w podeszłym wieku. Zapewnia ludziom starszym pomoc: wyżywienie, udział w zaję­ciach kulturalno-​oświatowych i edukacyjnych, a także możliwość udziału w ter­apii zaję­ciowej oraz ćwiczeni­ach usprawniających. Cześć pomieszczeń w budynku przeznaczona jest na świetlice dla dzieci. 

Z powodu remontu budynku przy ul. Batorego 57 DDPS cza­sowo został prze­nie­siony do budynku przy ul. Dam­rota 58 w Tychach (Ora­to­rium Seniora przy Parafii Św. Marii Magdaleny), a prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej świetlica dla dzieci do pomieszczeń na placu św. Anny.

Wszyscy czekają na powrót do budynku przy ul. Batorego 57, ale nie narzekają, bo remont starej placówki był bardzo potrzebny - podkreśla dyrektor DDPS– Katarzyna Sawaryn - To stary budynek, instalacja elektryczna i centralnego ogrzewania wymagała już pilnego remontu. Budynek nie był ocieplony więc straty ciepła też były bardzo duże, liczymy, że po remoncie koszty ogrzewania znacznie się zmniejszą.

Co się zmieni?

Projekt zakłada termomodernizację budynku m.in. docieplenie ścian zewnętrznych, ocieplenie stropu piętra, wymianę instalacji elektrycznej i opraw oświetleniowych, wymianę systemu centralnego ogrzewania, montaż instalacji solarnej, wymianę instalacji wodno – kanalizacyjnej oraz  wykonanie drenażu wokół budynku oraz izolacji stropu piwnic. Wokół budynku Domu Dziennego Pobytu „Wrzos” pojawi się także nowe ogrodzenie.

Całość, wartych ponad 1,8 miliona złotych prac, ma zostać wykonana do 18 grudnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również