Wiadomości z Tych

Ratownicy szkolili się w Mediatece

  • Dodano: 2021-09-07 10:15

Seminarium naukowe "EKG bez tajemnic", które odbyło się 3 września w Mediatece przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca i miasto Tychy, przyciągnęło prawie stu słuchaczy z Metropolii oraz wielu innych miast południowej Polski.

Całodniowe seminarium składało się z siedmiu wykładów, prowadzonych przez lekarzy kardiologów i ratowników medycznych z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz II Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM w Katowicach. W tajniki odczytu zapisu elektrokardiogamu seminarzystów wtajemniczali: dr Adam Janas, dr Karol Sanecki, dr Wojciech Trendel  oraz mgr Piotr Kuczera, ratownik medyczny.

Gospodarzem spotkania był prezes PTRM dr Jarosław Madowicz

Stowarzyszenie ma charakter towarzystwa naukowego, a jego siedziba mieści się w Tychach. - Elektrokardiografia jest jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w ratownictwie medycznym – wyjaśnia dr Jarosław Madowicz. - Jednak pomimo, że podstawowym to nie oznacza, że łatwym do odczytu. Stąd nasze Towarzystwo Naukowe, którego celem jest również kształcenie podyplomowe kadr medycznych, zorganizowało przy wsparciu naszych współorganizatorów, seminarium poświęcone temu zagadnieniu. Chcę bardzo podziękować miastu Tychy za otrzymane wsparcie przy organizacji tego wydarzenia, oraz Klinice AHP za duży wkład merytoryczny. Cieszę się, że miasto Tychy wpisało się na mapę ośrodków, w których władze miasta wspierają rozwój naukowy środowiska medycznego - dodaje.

Partnerami przedsięwzięcia była Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Fiat Professional.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również