Wiadomości z Tych

Przyjdź z własnym kubkiem i słoikiem na Tyskie Żywioły

  • Dodano: 2018-08-21 11:00

Przyjdź z własnym kubkiem do kawy, aby zwrócić uwagę na problem nadmiaru odpadów, jakie wytwarzamy każdego dnia przy okazji podejmowania drobnych decyzji: lody w wafelku czy w jednorazowym kubku, własna torba na zakupy czy jednorazówka?

Statystyczny Polak zużywa aż 500 foliowych reklamówek rocznie.

"Będziemy namawiać do bycia retro, do zamiany plastikowej butelki na wielorazowy szklany bidon, który będzie nagrodą konkursową Tyskich Żywiołów, do robienia zakupów z własnymi torbami uszytymi np. z nieprzydatnego t-shirta czy niewykorzystywanej firanki, do korzystania z sody oczyszczonej i octu zamiast drogich i generujących morze plastikowych odpadów detergentów" – mówi Katarzyna Palka z Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy z Zagranicą UM.

W ramach prelekcji KinoSzkoły, poprzedzającej emisję filmu przyrodniczego BBC „Dzika Afryka” oraz animowanego pełnometrażowego „Lorax”, uczestnicy tyskich żywiołów dowiedzą się, jak ważne są codzienne decyzje i jak wpływają na piękno otaczającego nas świata, a także nas samych.

Oprócz mini-kina, pokazów, warsztatów, interaktywnych instalacji (do eksperymentów) pokazujących m.in. jak niska emisja wpływa na zdrowie, czy jak nadmiar wytwarzanych odpadów wpływa na przyrodę (tzw. wyspy śmieci na oceanach), przygotowano także sporo atrakcji dla najmłodszych i ich rodzin. Będzie Ekotor przeszkód, gra wielkoformatowa „Żyrafa vs. Smog”, warsztaty Zielone Sprzątanie, Ekodomek, a także wystawy i inne atrakcje.

W tym roku plac pod Żyrafą zamieni się w ogromny plac zabaw dla rodzin z dziećmi w każdym wieku. Nowością w tegorocznej edycji będzie udział zaprzyjaźnionej akcji „Zbieramy słoiki”, podczas której będziemy mogli zostawić zbędne słoiki lub je zabrać - jako najlepsze wielorazowe opakowanie do domu. Poza tym w programie projekcje ekoKINA plenerowego z KinoSzkołą, kącik porad IKEA i akcja bon na eko-drzewko za makulaturę.

Przyjdź z własnym kubkiem i słoikiem na Tyskie Żywioły


Źródło: UM Tychy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również