Wiadomości z Tych

Prezydent miasta podziękował Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

  • Dodano: 2022-10-28 06:15, aktualizacja: 2022-10-27 20:47

Na wczorajszej sesji Rady Miasta Tychy Prezydent Tychów – Andrzej Dziuba wraz oraz radni Rada Miasta Tychy podziękowali za wiele lat owocnej współpracy i działalność na rzecz miasta – Ewie Stachurze-Pordzik - wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Historia Pani Prezes

Pani Prezes kierowała Podtyską Strefą KSSE od 1996 roku. Wcześniej przez 18 lat pracowała w Urzędzie Miasta Tychy. To ona współtworzyła strefę ekonomiczną w naszym mieście. W dużej mierze dzięki jej zaangażowaniu w strefie działa dziś kilkadziesiąt firm, w których pracuje ponad 14 tys. osób. Brała czynny udział w tworzeniu Agencji Promocji Rozwoju Gospodarczego Miasta Tychy oraz opracowała koncepcję Inkubatora Przedsiębiorczości. Angażowała się w projekty edukacyjne dotyczące kształcenia zawodowego w naszym mieście m.in. „Absolwent, czyli zdrowe sposoby radzenia sobie w życiu”, „Szkoła i co dalej? Moja kariera zawodowa”, „Twoja ścieżka zawodowa, „Mama w Strefie Szans”, „Absolwent w Strefie Szans”, „Poznaj swój potencjał zawodowy”, „Gimnazjalista w Strefie Szans”, „Wizyty studyjne u pracodawców”, „Wyprawa po przyszłość”, „Drzwi otwarte”. Zainicjowała w 2005 r. działalność galerii Stref Art oraz powołanie Stowarzyszenia Młodych Twórców Stref Art.

- Lista jej osiągnięć i zasług nie tylko dla Tychów, ale dla rozwoju gospodarczego całego regionu jest naprawdę długa, ale dla mnie – Ewa to wyjątkowa, serdeczna  osoba, zawsze pełna energii i gotowa do działania. Dziękuję za wszystkie lata współpracy! – mówił Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Podziękowania za wieloletnią współpracę

Prezydent Tychów razem z Barbarą Konieczną – Przewodniczącą Rady Miasta Tychy wręczyli Ewie Stachurze-Pordzik symboliczny prezent. Podziękowania złożył jej także Rafała Żelazny – były tyski radny, który został nowym Wiceprezesem KSSE, a także Sławomir Sobociński - przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej i Infrastruktury, której Ewa Stachura - Pordzik była ekspertem i głosem doradczym.

Podczas sesji Ewa Stachura – Pordzik opowiedziała o początkach swojej pracy w strefie, o realiach lat 90-tych i trudnościach, z jakimi przyszło jej się mierzyć. Podziękowała za wsparcie i pomoc prezydentowi miasta, naczelnikom i osobom, na które zawsze mogła liczyć.

Podstrefa Tyska istnieje 20 lat, obecnie obszar ten liczy ponad 450 ha, inwestycje inwestorów to ponad 5 mld zł, stworzono ponad 14 tys. miejsc pracy. Tyska zarządza nieruchomościami w gminach: Tychy, Bieruń, Katowice, Miedźna, Świętochłowice, Piekary Śląskie, na terenie których zlokalizowanych jest blisko 70 firm.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również