Wiadomości z Tych

Prace drogowe na ul. Bocheńskiego

  • Dodano: 2022-10-25 06:00, aktualizacja: 2022-10-24 20:26

Od poniedziałku, 24.10., ruszyły prace na ul. Bocheńskiego, gdzie zostaną przebudowane dwa skrzyżowania. Pierwsze z ul. Batorego i drugie z ul. Bohaterów Warszawy.

Ważne zmiany na tyskich ulicach

Na czas trwania inwestycji zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. W godzinach szczytu komunikacyjnego ruch będzie kierowany wahadłowo przez uprawnionych pracowników. Roboty będą prowadzone etapami, przy zawężeniu jezdni do jednego pasa.

Co ważne, podczas prac po zachodniej stronie ulicy Bocheńskiego, na ulicach Batorego i Bohaterów Warszawy zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z dojazdem tylko do ul. Braterskiej (wjazd od strony ul. Bocheńskiego nie będzie możliwy). Tym samym wykluczona zostanie możliwości zatrzymania się wzdłuż krawędzi tych dróg, żeby zapewnić przejazd w obu kierunkach.

Z chwilą, gdy prace będą prowadzone po wschodniej stronie ulicy Bocheńskiego, nieczynny będzie wjazd na parking przy pralni, a dojazd do wschodniej strony ul. Bohaterów Warszawy odbywać się będzie od strony ul. Bibliotecznej.

Po przebudowie oba skrzyżowania będą miały wyniesione tarcze, co wpłynie na bezpieczeństwo w tym rejonie.

- Piesi będą mogli przejść przez ulicę na w jednym poziomie, a kierowcy automatycznie będą musieli zwolnić, co naturalnie uspokoi ruch w rejonie przejść. To bardzo ważne, ponieważ plac Baczyńskiego cieszy się duża popularnością wśród mieszkańców - tłumaczy Piotr Tarach, kierownik działu inżynierii ruchu Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - To miejsce generuje wzmożony ruch pieszy, w tym także małych dzieci, które powinny być szczególnie chronione. Nowe rozwiązanie spowoduje, że kierowcy będą jechać wolniej i ostrożniej, ponieważ w każdej chwili będą spodziewać się konieczności ustąpienia pierwszeństwa pieszemu zbliżającemu się do przejścia. Zależy nam na stworzeniu takiego środowiska miejskiego, które jest bardziej przyjazne dla mieszkańców, a dodatkowo powoduje, że ulice są bezpieczniejsze.

Prace potrwają do końca listopada, a ich wartość to blisko 400 tys. zł. Kierowców prosi się o wyrozumiałość i stosowanie się do znaków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również