Wiadomości z Tych

Poznaj plan priorytetowy swojego dzielnicowego!

  • Dodano: 2024-02-15 10:30

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Tychach prowadzą działania na podstawie opracowanych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami oraz sposób na zwalczanie najczęściej występujących zagrożeń.

Każda dzielnica ma swoje priorytety

Dzięki informacjom uzyskanym między innymi w oparciu o spotkania, debaty oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i bieżącą analizę zdarzeń, dzielnicowi wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Dla każdego rejonu dzielnicowego ustalony jest zakres działań priorytetowych, który wynika ze specyfiki rewiru i problemów zgłaszanych przez mieszkańców. Takie plany realizowane są w półrocznych cyklach. Każdy może sprawdzić, co w jego najbliższej okolicy należy do zadań priorytetowych dzielnicowego.

Dodatkowo mundurowi przypominają, iż istnieje narzędzie umożliwiające powiadomienie ich o zagrożeniach występujących w okolicy - to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Naniesione na nią sygnały policjanci sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce kilka razy. To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Aplikacja "Moja komenda"

Sprawny dostęp społeczeństwa do informacji o swoim dzielnicowym ułatwia również aplikacja "Moja Komenda". Wyszukiwanie najbliższych jednostek Policji, prezentacja komend i komisariatów na mapie w całej Polsce, wyszukanie dzielnicowych po adresie oraz po nazwisku czy wytaczanie trasy do wybranej jednostki policji (w trybie on-line) - to tylko niektóre z możliwości, które oferuje aplikacja "Moja Komenda".

Dokładne informacje o tyskich dzielnicowych można również znaleźć na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tychach w zakładce Plany priorytetowe dzielnicowych.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również