Wiadomości z Tych

Powiatowy Urząd Pracy w Tychach Liderem Aktywizacji Osób Młodych

  • Dodano: 2023-12-13 12:45

28 listopada w Pałacu Staszica w Warszawie, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach Dorota Otok odebrała złotą statuetkę i dyplom potwierdzający przyznanie tytułu „Lidera Aktywizacji Osób Młodych 2023” w konkursie na najlepsze praktyki instytucji rynku pracy, organizowanym przez Fundację Promocji Inicjatyw Społecznych Polprom.

Sukces tyskiego PUP

Tyski urząd pracy został doceniony za organizację i metodykę spotkań dla uczniów ósmych klas z przedstawicielami zawodów pn. "Poznaj swój zawód", w których to, o swojej pracy opowiadają osoby pracujące w branżach, w których w Tychach prowadzone jest kształcenie zawodowe.

Każdy z zaangażowanych przedstawicieli zawodów mógł w krótkim czasie przybliżyć uczniom ważne kwestie, takie jak: czas pracy, wykonywane czynności czy pożądane kompetencje. Organizacja spotkań, a tym samym sukces, były możliwe dzięki współpracy przedsiębiorców, spółek, instytucji, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Samo przedsięwzięcie spotkało się z uznaniem pedagogów i uczniów, dlatego podobne wydarzenie odbędzie się dla obecnych ósmych klas również w przyszłym roku.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również