Wiadomości z Tych

Pościg na ulicach Tychów i Bierunia. Zatrzymano 46-letniego obywatela Czech

  • Dodano: 2023-07-10 12:00

Policjanci z tyskiej drogówki zatrzymali po pościgu 46-letniego obywatela Czech, który kierując samochodem bez uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Mężczyzna nie reagował na wydawane sygnały świetlne i drogowe, jadąc w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Kierujący został zatrzymany w Bieruniu i trafił do policyjnego aresztu, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie, który może skazać go nawet na 5 lat więzienia.

Przebieg pościgu 

Wczoraj około 19.40 policjanci z tyskiej drogówki, kontrolując prędkość przy ulicy Towarowej, zmierzyli szybkość, z jaką poruszała się jadąca prawym pasem skoda fabia. Okazało się, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 23 km/h, w związku z czym policjant wydał sygnał do zatrzymania pojazdu w wyznaczonym miejscu. Kierujący skodą zignorował jednak polecenie i zaczął oddalać się w kierunku ulicy Serdecznej. Policjanci ruszyli w pościg za oddalającym się w kierunku Bierunia autem. Kierujący nie reagował na żadne wydawane sygnały świetlne i dźwiękowe, kontynuując ucieczkę w sposób zagrażający bezpieczeństwu innych uczestników ruchu. Swoją jazdą zmuszał kierowców do zjazdu na pobocze czy gwałtownego hamowania. Mężczyzna kontynuował ucieczkę ulicą Oświęcimską, a następnie, już na terenie Bierunia, ulicą Rynek oraz Wylotową. Tam policjanci wyprzedzili skodę i zajechali kierującemu drogę, kończąc jego niebezpieczną jazdę. Jak się okazało, 46-letni obywatel Czech nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, a samochód, którym kierował, odholowany na parking. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi mu kara do 5 lat więzienia. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia - przekroczenie dozwolonej prędkości oraz brak uprawnień do kierowania pojazdem. O jego losie zdecyduje sąd.

Skutki niezatrzymania pojazdu na polecenie policji

Pamiętajmy, że w przypadku gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego - świetlnych oraz dźwiękowych (na ogół z urządzeń umieszczonych na dachu radiowozu) - zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu może zmusić policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat więzienia.


Źródło: Komenda Miejska Policji w Tychach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również