Wiadomości z Tych

Pomóżmy Zuzi. Córka tyskiego policjanta posiada ciężką wadę serca

  • Dodano: 2023-10-11 10:15

Na co dzień on pomaga innym, dziś sam potrzebuje wsparcia dla swojej córeczki. Zuzia jest córką tyskiego dzielnicowego, która od urodzenia boryka się z ogromnymi problemami zdrowotnymi. Nie sposób nawet wymienić wszystkich przeciwności, z którymi musi się zmierzyć ta niespełna trzyletnia dziewczynka. Ma już za sobą kilka operacji i cewnikowań serduszka, cierpi na porażenie mózgowe, straciła słuch. Pokażmy swoje serca - każdy może pomóc małej Zuzi!

Ciągła walka małej dziewczynki z Tychów

Zuzia od urodzenia zmaga się z ciężką wadą serca o nazwie Tetralogia Fallota. Zamiast wyjścia do domu, czekało ją ponad 7 miesięcy na OIOM-ie, 4 poważne operacje i cewnikowania serca. Dziewczynka w wyniku przebytych operacji, stosowanej silnej antybiotykoterapii i całemu procesowi mającemu na celu ratowanie jej życia, straciła słuch. Stwierdzono u niej obustronną głuchotę, która niestety jest nieodwracalna, a wizyta u kolejnego specjalisty uświadomiła rodziców, że ich jedyna córka cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W tej trudnej sytuacji rodzice nie tracą jednak nadziei na lepsze życie dla Zuzi.

Dzięki codziennej rehabilitacji, determinacji, wielu wysiłkom i ciężkiej pracy Zuzia zyskuje kolejne umiejętności. Niestety wymaga to kosztownych wizyt u różnego rodzaju specjalistów oraz inwestycji w oprzyrządowanie medyczne i rehabilitacyjne, mające na celu ułatwienia jej funkcjonowania. Abyśmy mogli kontynuować wysiłki dążące do poprawy stanu zdrowia Zuzi, niezbędna jest dalsza pomoc materialna, gdyż każdego miesiąca ponosimy ogromne koszty - mówi tata Zuzi, st. sierż. Adam Buras.

Najwięcej środków pochłania zwykła, codzienna rehabilitacja. Zuzia cały czas pozostaje pod opieką fizjoterapeutów, rehabilitantów, neurologopedy, surdologopedy, logopedy, pedagoga, kardiologa, otolaryngologa, neurologa i okulisty. Uczęszcza też na zajęcia z hipoterapii, która jest jedną z form rehabilitacji stosowanych u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. Tym samym koszty związane z leczeniem Zuzi pochłaniają całość dochodów rodziców, którzy nieustannie walczą o lepsze jutro swojej małej córeczki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również