Wiadomości z Tych

Policjanci ze Sznupkiem u przedszkolaków

  • Dodano: 2022-09-15 07:00, aktualizacja: 2022-09-14 18:01

Tyscy policjanci odwiedzili kolejnych przedszkolaków przypominając im o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Stróżom prawa towarzyszył policyjny „Sznupek”, który zabawą promował bezpieczne postawy wśród dzieci. Funkcjonariusze zwrócili również szczególną uwagę na stosowanie przez najmłodszych elementów odblaskowych.

Prelekcje dla przedszkolaków

Policjanci z tyskiej drogówki przeprowadzili prelekcje dla przedszkolaków i przyprowadzili niespodziewanego gościa - Sznupka. Dla maluchów sama wizyta mundurowych jest wielkim przeżyciem, a obecność policyjnej maskotki wiąże się zawsze z wielką radością wśród dzieci.

Spotkanie miało na celu przypomnieć im jak uniknąć niebezpieczeństw w trakcie zabaw, w domu, a przede wszystkim na drodze. Celem prelekcji było głównie wdrożenie bezpiecznych zachowań w trakcie poruszania się po drodze zgodnie z założeniami akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi apelują również do rodziców aby zwrócić uwagę na swoje pociechy i w tym szczególnym okresie jesienno-zimowym kiedy kierujący, zwłaszcza w porze wieczorowo – nocnej ma ograniczoną widoczność, używać elementów odblaskowych. Szczególną uwagę rodzice powinni też zwrócić na to, aby najmłodsi byli właściwe zapięci w fotelikach samochodowych podczas jazdy. Każda z tych prostych czynności może się przyczynić do uniknięcia tragedii, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Maluchy miały okazję także zobaczyć radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Na koniec dzieci pozytywnie zaskoczyły policjantów i zaśpiewały piosenki, a także wręczyły podziękowanie za przeprowadzenie prelekcji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również