Wiadomości z Tych

Policjanci z Tychów prezentowali się na II Wiosennych Targach Pracy

  • Dodano: 2023-03-08 06:30, aktualizacja: 2023-03-07 21:33

Tyscy mundurowi co roku uczestniczą w ważnych wydarzeniach zorganizowanych dla uczniów, którzy za niedługo będą podejmować decyzje odnośnie swojej przyszłej edukacji oraz pracy. Jest to doskonała okazja, aby zapoznać młodych ludzi z możliwościami, jakie daje wstąpienie w szeregi policjantów.

Zachęcali do wstąpienia do służby

W poniedziałek odbyły się II Wiosenne Targi Pracy, zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Tychach, TEB Edukacja Tychy oraz Inicjatywę Tyską. Zgromadziły one wiele firm i instytucji z naszego miasta. Przyszli absolwenci szkół średnich mieli okazję porozmawiania z ich przedstawicielami oraz zorientowania się, jakie możliwości dostępne są dla nich na tyskim rynku pracy. Dla nieco młodszych uczniów, którzy staną za niedługo przed wyborem szkoły średniej, w Zespole Szkół nr 5 w Tychach zorganizowane zostało wydarzenie w ramach projektu „Świadomy zawód – klucz do sukcesu”.

Ósmoklasistom zaprezentowano możliwości związane z wyborem konkretnych zawodów, jak również przedstawiono ofertę szkół średnich, aby ułatwić młodym ludziom wybór odpowiedniej, a przede wszystkim satysfakcjonującej ścieżki edukacji. W obydwóch wydarzeniach wzięli udział tyscy policjanci, którzy w ramach kampanii „Policję tworzą ludzie... Twórzmy ją razem!” zaprezentowali możliwości, jakie wiążą się z pracą w Policji. Mundurowi informowali zainteresowanych o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Chętnie odpowiadali też na liczne pytania osób zainteresowanych oraz rozdawali ulotki zawierające podstawowe informacje dotyczące wymagań, które musi spełniać kandydat. Zainteresowani mogli nie tylko uzyskać informację o poszczególnych etapach rekrutacji, ale także porozmawiać z policjantami na temat ich codziennej służby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również