Wiadomości z Tych

Policjanci wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klas mundurowych

  • Dodano: 2022-10-18 06:00, aktualizacja: 2022-10-17 18:47

Funkcjonariusze z Tychów, z Komendantem Miejskiej Policji na czele, wzięli udział w uroczystym ślubowaniu klas pierwszych mundurowych uczniów Zespołu Szkół im.Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Kolejne klasy mundurowe po ślubowaniu

Tyscy policjanci z Komendantem Miejskim Policji w Tychach insp. Romanem Fitrzykiem na czele, gościli na uroczystości ślubowania klas pierwszych szkoły mundurowej. Młodzież zgromadziła się na terenie Zespołu Szkół imienia Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, a następnie przystąpiła do uroczystego przemarszu ulicami miasta aż do parku „Pod Żyrafą”. Tam odbył się uroczysty apel z udziałem uczniów, ich rodzin oraz zaproszonych gości. Całemu wydarzeniu towarzyszyła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zapewniła oprawę muzyczną uroczystości. Z kolei policjanci tyskiej drogówki zabezpieczali przemarsz i czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

Wydarzenie objęte było patronatem Prezydenta Miasta Tychy oraz Prezesa Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Wybór szkoły mundurowej dla uczniów jest pierwszym krokiem, by następnie wstąpić w szeregi Policji. Dużo łatwiej jest się kształcić i podejmować decyzje, jeśli ma się wyznaczony cel. Policjanci zachęcają do pracy w mundurze w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej pod nazwą "Policję tworzą ludzie... twórzmy ją razem".

Informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie Policji Śląskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również