Wiadomości z Tych

Pofabryczne tyskie osiedle stało się perełką. Jak dbać o takie miejsca?

  • Dodano: 2021-03-29 07:00, aktualizacja: 2021-03-29 15:34

To temat debaty on-line, która odbędzie się w poniedziałek, 29 marca o godz. 17.30 w ramach projektu "Miasta Idei". W debacie weźmie udział m.in. Hanna Skoczylas, z-ca prezydenta Tychów.

Kto będzie podczas debaty?

O tym, jak dbać o dawne osiedla patronackie i robotnicze oraz jaką mają dziś wartość, będą rozmawiać: Hanna Skoczylas, z-ca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju, prof. Piotr Lorens, architekt, urbanista, ekspert ds. rewitalizacji, architekt Gdańska, dr Grzegorz Gawron, socjolog oraz dr Adam Hajduga, wiceprezydent Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego. Moderatorem rozmowy będzie red. Przemysław Jedlecki.

Wstępem do dyskusji o rewitalizowanych przestrzeniach jest zakończona właśnie rewitalizacja tyskiej Osady – osiedla, które powstało ponad sto lat temu przy pobliskim zakładzie produkcji celulozy. Prace trwały ponad 2 lata, za ok. 11 milionów złotych wykonano termomodernizacje i modernizacje 10 wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicy Katowickiej. Wykonano renowację ceglanych budynków i 98 znajdujących się w nich mieszkań socjalnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.