Wiadomości z Tych

Pijany 19-latek znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących strażników

  • Dodano: 2022-05-09 06:30, aktualizacja: 2022-05-08 21:22

Strażnicy Miejscy z Tychów ujęli 19 -letniego agresywnego mężczyznę, który wyzywał interweniujących funkcjonariuszy, groził im a także naruszył ich nietykalność cielesną.

7 maja parę minut po godzinie 3:00 patrolujący rejon ul. Dmowskiego patrol Straży Miejskiej zauważył trzech mężczyzn, z czego jeden w kierunku strażników zaczął wykrzykiwać słowa wulgarne, jak się potem okazało - to był początek jego problemów.

Próba ucieczki i atak na strażnika

W trakcie prowadzonych czynności mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny oraz wulgarny, stawiał czynny i bierny opór. W związku ze swoim zachowaniem oraz wyczuwalną silną wonią alkoholu, strażnicy podjęli decyzję o transporcie do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu, wówczas mężczyzna podjął nieudaną próbę ucieczki. Po ujęciu nietrzeźwy uderzył jednego ze strażników w głowę natomiast drugiego w szczękę, ponadto nie stosował się do wydawanych poleceń, wobec czego funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego.

Mężczyzna został doprowadzony do KMP Tychy, gdzie badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Krewki obywatel został doprowadzony do Izby Wytrzeźwień w Sosnowcu.

Za atak na mundurowych grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.