Wiadomości z Tych

Pierwsze urodziny tyskiego sklepu społecznego. Weź udział!

  • Dodano: 2023-09-13 12:15

W piątek 15 września tyski sklep społeczny "Spichlerz" będzie świętował rok działalności. Z tej okazji odwiedzający punkt będą mogli skorzystać z przygotowanych promocji i wyjątkowych ofert. W tym dniu, tak jak w każdą sobotę, można będzie korzystać z zakupów bez jakichkolwiek skierowań.

Sklep społeczny w Tychach świętuje rok działalności

"W dniu pierwszych urodzin sklepu Spichlerz w Tychach będziemy witać zgromadzonych gości urodzinowym tortem! Będzie też kawa, herbata, zimne napoje oraz sałatki i przekąski #zerowaste." - pisze w komunikacie prasowym Fundacja Wolne Miejsce, prowadząca tyski sklep społeczny. Świętowanie rozpocznie się już o godzinie 10.00. 

Sklep społeczny to miejsce, gdzie można kupić pełnowartościowe produkty, często z krótkim terminem ważności, w cenach niższych niż w innych sklepach. W Tychach taki sklep znajduje się na 1 piętrze w Tyskich Halach Targowych przy al. Józefa Piłsudskiego 8. Jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 do 16.00, a w soboty od 9.00 do 13.00. Można w nim kupić w atrakcyjnych cenach artykuły spożywcze, środki higieny osobistej oraz środki czystości.

Najważniejszą zasadą działania sklepów jest sprzedaż produktów, których ceny za ogólny koszyk zakupów nie przekraczają 50% wartości ceny rynkowej.

Kto może zrobić zakupy w sklepie społecznym w Tychach?

Do codziennych zakupów w Sklepie Społecznych upoważnione są osoby samotnie gospodarujące o dochodzie niższym niż 2328 zł, oraz rodziny, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 1800 zł. Dla seniorów sklep dostępny jest niezależnie od wysokości dochodów. 

Aby uzyskać skierowanie, należy zgłosić się do sklepu społecznego ( al. Józefa Piłsudskiego 8), do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Punktu terenowego MOPS.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeTychy.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również